eReport.sk
Výbuch na Kryme, foto:yt

Ukrajinské vzdušné sily tvrdia, že zničili ruský muničný sklad na Kryme


Veliteľ ukrajinských vzdušných síl Mykola Oleščuk v utorok vyhlásil, že Ukrajina vykonala útok na muničný sklad na Ruskom anektovanom Krymskom polostrove.

„Opäť sa ukázalo, že ukrajinské lietadlá ‚zničené‘ nepriateľskou propagandou úspešne pokračujú v bojových operáciách,“ uviedol Oleščuk. Odkazoval na skoršie tvrdenie Moskvy, že v ukrajinskej Poltavskej oblasti zničila päť ukrajinských stíhačiek.

Muničný sklad

Oleščuk nešpecifikoval presné miesto ukrajinského útoku. Na Telegrame sa však objavilo video, ktoré údajne zobrazuje útok na mestečko Balaklava neďaleko Sevastopola.

Ukrajinský útok

Ruskom dosadený gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev v pondelok vyhlásil, že ruské vzdušné sily zničili päť ukrajinských cieľov nad Čiernym morom a v Balaklave. Razvožajev však nehovoril o žiadnych významnejších škodách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruské ministerstvo obrany
  2. Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.

Od začiatku plošnej invázie Ruska na Ukrajinu vo februári 2022 Kyjev podnikol viacero vzdušných a námorných útokov na ruské ciele na Kryme a v Čiernom mori, ktoré spôsobili významné straty ruskej Čiernomorskej flotile.

Zdroj: Tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské vzdušné sily tvrdia, že zničili ruský muničný sklad na Kryme

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: