eReport.sk
Ruské jednotky vykonali za posledných 24 hodín dva útoky riadenými strelami, 23 náletov a 38 útokov zo salvových raketometov.
Ľudia kontrolujú zničenú reštauráciu po ruskom ostreľovaní 18. marca 2023 v ukrajinskom meste Záporožie. Foto: tasr/ap

Ukrajinská armáda ráno hlásila: Rusko za posledných 24 hodín podniklo celkovo 34 leteckých útokov

Ukrajinská armáda ráno hlásila, že Rusko v noci z piatka na sobotu opäť zaútočilo na Ukrajinu dronmi. Podľa ukrajinského letectva sa väčšinu z nich podarilo zostreliť, informuje agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
  2. Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andryj Jermak.
  3. Bojové lietadlo Mig-29
  4. Slovenský MiG na archívnej snímke.

Celkovo bolo v oblastiach strednej, západnej a východnej Ukrajiny zneškodnených 11 zo 16 Ruskom vyslaných dronov, ktoré sa pokúsili zaútočiť aj na hlavné mesto Kyjev a západoukrajinskú Ľvovskú oblasť, oznámili na sieti Telegram ukrajinské vzdušné sily.

Drony vraj vzlietli z oblastí na pobreží Azovského mora

Podľa stanice Sky News v sobotu ráno opäť zneli po celej Ukrajine sirény varujúce pred leteckými údermi. Náčelník mestskej vojenskej správy v Kyjeve Serhij Popko uviedol, že ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila všetky drony letiace smerom k hlavnému mestu.

Podľa ľvovského gubernátora Maxyma Kozyckého sa podarilo zničiť tri zo šiestich útočiacich dronov. Zvyšné tri podľa neho zaútočili na okres ležiaci pri hraniciach s Poľskom. Ukrajinské letectvo uviedlo, že drony vzlietli z oblastí na východnom pobreží Azovského mora a z územia západoruskej Brianskej oblasti hraničiacej z Ukrajinou.

Údajne boli zostrelené aj iránske drony

Ukrajinská armáda v sobotu ráno oznámila, že Rusko za posledných 24 hodín podniklo na Ukrajinu celkovo 34 leteckých útokov. A jeden útok riadenou strelou, pričom 57 krát ostreľovalo jej územie salvovými raketometmi. Podľa armády bolo zostrelených desať dronov Šáhid iránskej výroby.

V dedine Veletenske v južnej Chersonskej oblasti bolo poškodených sedem domov a budova materskej školy, na ktoré dopadli časti dronov, respektíve rakiet. K zraneniam však nedošlo, uviedla armáda, podľa ktorej sa za posledný deň podarilo zmariť viac než 100 útokov nepriateľa.

Ruské rakety v noci na sobotu zasiahli aj obytnú zónu juhoukrajinského mesta Záporožie (ukr. Zaporižžia). Zničili stravovacie zariadenie a poškodili viacero domov. Podľa dostupných informácií sa však zaobišli bez zranených. Uviedla to agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Pripomíname, že ukrajinskí a americkí civilní a vojenskí predstavitelia absolvovali v sobotu videorokovanie, počas ktorého hovorili o situácii na ukrajinských bojiskách, ako aj o ďalších dodávkach zbraní a munície, informoval denník The Guardian.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinská armáda ráno hlásila: Rusko za posledných 24 hodín podniklo celkovo 34 leteckých útokov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti