eReport.sk
Švédsko - Ukrajina
tréner Ukrajiny Andrey Shevčenko, foto:tasr

Ukrajina šokovala Švédsko v závere predlženia: Čaká ju náročné štvrťfinále!

Futbalisti Ukrajiny slávia historický úspech. Hoci v základnej skupine EURO 2020 získali iba tri body a vydreli postup do osemfinále z tretieho miesta, po utorkovom triumfe nad Švédskom (2:1 pp) v Glasgowe sa prebojovali na ME premiérovo medzi najlepšiu osmičku.

Tréner Andrij Ševčenko vyzdvihol výkon a odhodlanie tímu, ktorý nadchol svojou hrou celý ukrajinský národ. „Oba tímy hrali veľmi dobre. Bol to náročný zápas, ani jedna strana nechcela prehrať, takže to vyvrcholilo záverečnou drámou. Náš tím si za tento výkon a odhodlanie zaslúži obdiv celej Ukrajiny,“ vyjadril sa Ševčenko. „Vedeli sme, ako hrať od prvej minúty i to, kto nás môže posilniť počas zápasu. Plán, ktorý sme pripravili, fungoval. Potrebovali sme byť silní a hráči to ukázali.“

FOTO ZO ZÁPASU UKRAJINA – ŠVÉDSKO NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Švédi tak nenapodobnili výsledok z MS 2018 v Rusku, kde dokráčali do štvrťfinále. „Takto sa to nemalo skončiť. Pri sledovaní vyradenia Francúzska som povedal, že je futbal krutý. Dnes sme si to zažili my. Futbal dáva veľa, ale berie si ešte viac,“ poznamenal útočník Dejan Kulusevski. Severanom nepomohol ani presný zásah Emila Forsberga, ktorý strelil štvrtý gól vo štvrtom zápase na turnaji.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina šokovala Švédsko v závere predlženia: Čaká ju náročné štvrťfinále!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti