tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na ilustračnej snímke Ukrajinský príslušník armády manipuluje s veľkokalibrovou muníciou.
Na ilustračnej snímke Ukrajinský príslušník armády manipuluje s veľkokalibrovou muníciou. Foto: tasr/ap

Ukrajina povoláva vojakov v zálohe: Ignorovanie výzvy môže mať aj trestnoprávne následky

Ukrajina začala v stredu povolávať do vojenskej služby záložníkov vo veku 18 až 60 rokov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP a UNIAN.

Ukrajinské vojenské zložky v zálohe sa skladajú z približne 200.000 osôb a tvorí ich prevažne vojenský personál, ktorý slúžil v armáde v prvých rokoch osemročného konfliktu na východe Ukrajiny.

Povolajú bývalých dôstojníkov i radových vojakov

Záložníci budú do služby povolaní maximálne na obdobie jedného roka, vyplýva zo stredajšieho oznámenia ukrajinských ozbrojených síl.

Podľa dekrétu, ktorý podpísal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, budú do služby povolaní bývalí dôstojníci i radoví vojaci, ktorí po skončení služby podpísali zmluvu na prechod do záložných zložiek. Povolaní záložníci budú okrem toho tiež vykonávať v armáde rovnakú funkciu, akú vykonávali v minulosti.

Na odmietnutie výzvy musí byť zákonný dôvod

„Ak záložník nemôže byť z nejakého zákonného dôvodu povolaný do služby, musí osobne doručiť dokument, ktorý tento dôvod objasňuje… Nedostavenie alebo ignorovanie výzvy podlieha správnej alebo trestnoprávnej zodpovednosti,“ uvádza sa v dekréte.

K povolaniu vojakov v zálohe pristúpila Ukrajina deň po tom, ako horná komora ruského parlamentu, Rada federácie, jednohlasne schválila vyslanie „mierotvorcov“ do separatistických ukrajinských oblastí, ktoré v pondelok Moskva uznala za nezávislé, píše AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žena s nechtami namaľovanými v národných farbách Ukrajiny
  2. Donald Trump

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina povoláva vojakov v zálohe: Ignorovanie výzvy môže mať aj trestnoprávne následky

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku