tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
Ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárne pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny. Foto: tasr/ap

Ukrajina potvrdila: Útočili sme dronmi kamikadze na Rusov v jadrovej elektrárni!

Ukrajinská vojenská tajná služba (HUR) v piatok potvrdila, že ukrajinská armáda zaútočila pomocou takzvaných samovražedných dronov na ruské jednotky okupujúce Záporožskú atómovú elektráreň pri meste Enerhodar. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry DPA.

„Prostredníctvom dronov kamikadze bol vykonaný útok na stanové mestečko a nepriateľskú techniku,“ vyhlásila HUR.

Ukrajinské drony údajne zničili ruské zariadenie protivzdušnej obrany a salvový raketomet typu Grad. Zahynuli pri tom traja Rusi a dvanásti sa zranili. HUR k tomu zverejnila aj video, na ktorom vidno stany, výbuch a utekajúcich ľudí.

O útoku už predtým informovala ruská okupačná správa, podľa ktorej utrpeli zranenia 11 zamestnanci elektrárne, z toho štyria ťažké. Ako pripomína DPA, tvrdenia jednej či druhej strany nebolo možné nezávisle overiť.

Záporožská atómová elektráreň je so šiestimi blokmi a celkovým inštalovaným výkonom 6000 megawattov najväčšou jadrovou elektrárňou v Európe. Rusi ju obsadili ešte začiatkom marca. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vtedy varoval, že ruská armáda pomocou tankov vybavených termovíznymi kamerami zámerne ostreľuje bloky elektrárne, aby spôsobila jadrovú katastrofu. Rusko tieto tvrdenia popieralo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina potvrdila: Útočili sme dronmi kamikadze na Rusov v jadrovej elektrárni!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku