eReport.sk
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko, foto:tasr

Ukrajina odmieta tvrdenia Minska, že k hraniciam presúva viac vojakov a techniky


Kremeľ v pondelok uviedol, že tvrdenie bieloruského ministerstva obrany, že Ukrajina presúva viac vojakov, zbraní a vojenského vybavenia do Žytomyrskej oblasti, ktorá hraničí s Bieloruskom, je dôvodom na znepokojenie.

Tieto tvrdenia zverejnil rezort v Misku v nedeľu. Ďalej uviedol, že bieloruská pohraničná stráž zostrelila minulý týždeň v stredu kvadrokoptéru vypustenú z Ukrajiny, ktorá zhromažďovala informácie o bieloruskej pohraničnej infraštruktúre. V reakcii na tento incident bieloruské ministerstvo obrany posilnilo protivzdušnú obranu v pohraničnej oblasti.

Obavy Minska a Moskvy

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok v reakcii na tieto tvrdenia povedal, že Bielorusko je súčasťou zväzového štátu s Ruskom a ministerstvá obrany a tajné služby oboch krajín sú v úzkom kontakte. „Je to, samozrejme, dôvod na obavy nielen pre Minsk, ale aj pre Moskvu, pretože sme skutočne spojenci a partneri,“ konštatoval Peskov. Dodal, že ak to budú považovať za potrebné, o tejto záležitosti môžu diskutovať prezidenti Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko na summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu, ktorý sa koná v Kazachstane v dňoch 3. a 4. júla.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina odmieta tvrdenia Minska, že k hraniciam presúva viac vojakov a techniky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne