eReport.sk
Zelenskyj poriadne vypenil
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom: Nevzdáme sa!


Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom a vzdať sa územia, aby ukončila vojnu. V utorok to vyhlásil šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. TASR informuje na základe správy agentúry Reuters.

Trump tvrdí, že by rýchlo dokázal ukončiť vojnu na Ukrajine

Jermak vyhlásením reagoval na otázku, čo si myslí o tvrdení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tvrdí, že by rýchlo dokázal ukončiť vojnu na Ukrajine. Jermak však dodal, že Kyjev si rád vypočuje každú radu ako dosiahnuť spravodlivý mier.

,,Nie sme však ochotní ísť do kompromisu vo veľmi dôležitých veciach a hodnotách … ako sú nezávislosť, sloboda, demokracia, územná celistvosť, zvrchovanosť,“ vyhlásil Jermak.
Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta navštívil Washington pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční budúci týždeň. Očakáva sa, že jeho hlavnou témou bude Ukrajina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ešte sa opravujú
  2. Juraj Draxler
  3. Na kombosnímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a Indický premiér Naréndra Módí.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Podrobnosti plánu

Trump počas minulotýždňovej debaty vyhlásil, že ak bude v novembri opätovne zvolený do Bieleho domu, rýchlo vyrieši vojnu na Ukrajine ešte skôr, ako sa v januári ujme úradu. Podrobnosti svojho plánu však neuviedol. Agentúra Reuters však minulý týždeň informovala, že dvaja jeho kľúčoví poradcovia mu predstavili plán, ktorý počíta s hrozbou ukončenia poskytovania pomoci v prípade, že Kyjev nezačne s Moskvou vyjednávať o mieri.

Neprijíma podmienky

Trump počas debaty vyhlásil, že neprijíma podmienky ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten žiadal, aby sa Kyjev vzdal štyroch oblastí na východe a juhu Ukrajiny, ktoré si nárokuje Moskva.
Rusko vojensky napadlo Ukrajinu vo februári 2022.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom: Nevzdáme sa!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne