eReport.sk
Ukrajinské ministerstvo obrany v noci na utorok uviedlo, že výbuch v meste Džankoj na severe Ruskom anektovaného Krymského polostrova zničil ruské strely s plochou dráhou letu
Strely z raketového komplexu S-75M3 Volchov. Foto: Ladislav Zahradník

Ukrajina hlási úspech: Na Kryme sme zničili ruské rakety

Ukrajinské ministerstvo obrany v noci na utorok uviedlo, že výbuch v meste Džankoj na severe Ruskom anektovaného Krymského polostrova zničil ruské strely s plochou dráhou letu, ktoré plánovala použiť ruská čiernomorská flotila.

Podľa proruských predstaviteľov Krymu však šlo o útok dronov. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters a spravodajskej stanice BBC.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andryj Jermak.
  2. Rastislav Káčer
  3. Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku
  4. Slovenský MiG na archívnej snímke.
  5. Zákony nie sú prekážkou?

„Explózia v meste Džankoj na dočasne okupovanom Kryme zničila ruské strely s plochou dráhou letu typu Kalibr, ktoré boli práve prevážané po železnici,“ uviedla ukrajinská vojenská rozviedka na sociálnych sieťach.

Demilitarizácia Ruska

Ministerstvo obrany dodalo, že „výbuchy sú pokračovaním demilitarizácie Ruska a prípravou na prelomenie okupácie ukrajinského polostrova Krym“.

Proruský šéf správy Džankoja Ihor Ivin však vyhlásil, že na mesto zaútočili drony, pričom utrpel zranenia jeden človek, ktorý sa zotavuje v nemocnici. Podľa Ivina počas útoku vypukol požiar, ktorý zachvátil školu, obytný dom a obchod s potravinami. Poškodená bola aj miestna energetická infraštruktúra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina hlási úspech: Na Kryme sme zničili ruské rakety

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti