eReport.sk
Žiadna tolerancia LGBTQ propagandy!
Ilustračná snímka členov LGBTQ komunity, foto:tasr/ap

Uganda schválila prísnejšie tresty za homosexualitu

Parlament v Ugande v utorok po chaotických rokovaniach schválil zákon navrhujúci nové prísne tresty za vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

 „Väčšina je za,“ povedala predsedníčka parlamentu Anita Annet Amongová po hlasovaní. Dodala, že zákon schválili v rekordnom čase. Poslanci sa pred hlasovaním dohodli pozmeniť a doplniť významné časti pôvodne navrhovaného zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Silné gesto pápeža!
  3. Účelové manželstvo?
  4. Edwin Chiloba.
  5. Austrálsky premiér Anthony Albanese. na pochode za práva LGBTQ komunity v Sydney.

Na rade je prezident

Homosexualita bola v Ugande nezákonná už pred schválením predmetnej legislatívy. Zatiaľ nie je jasné, aké nové tresty za vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia v tejto konzervatívnej východoafrickej krajine zavedú, konštatuje AFP.

Zákon ešte musí podpísať prezident Ugandy Yoweri Museveni, ktorý disponuje aj právom veta.

Konšpiračné teórie

Túto legislatívu v Ugande väčšina verejnosti podporuje. V uplynulých mesiacoch sa v krajine na sociálnych sieťach šírili konšpiračné teórie obviňujúce medzinárodne sily z propagácie homosexuality.

Miestna polícia minulý týždeň neďaleko ugandskej metropoly Kampala zatkla šiestich mužov za praktizovanie homosexuality. Ďalších šesť osôb zatkli z rovnakého dôvodu v nedeľu.

Uganda je známa odporom k homosexualite, ktorá je v krajine podľa zákonov z koloniálneho obdobia kriminalizovaná. Od získania nezávislosti od Británie v roku 1962 však za svoju sexuálnu orientáciu nikoho neodsúdili, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uganda schválila prísnejšie tresty za homosexualitu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti