eReport.sk
UEFA sa buchne po vačku!
Prezident UEFA Aleksander Čeferin, foto:tasr

UEFA zrušila limit pre fanúšikov na EURE: Budú môcť Slováci vycestovať na zápasy reprezentácie?

Európska futbalová únia (UEFA) zrušila v stredu doteraz platný limit na počet divákov na štadiónoch. Hranica 30 percent z kapacity hľadiska, ktorá platila od 1. októbra 2020, už nie je potrebná, keďže v každej krajine sa situácia s pandémiou koronavírusu vyvíja inak.

Rozhodnutie o počte návštevníkov na zápasoch pod hlavičkou UEFA tak už bude iba na národných asociáciách a miestnych štátnych a zdravotných orgánoch. Predstavitelia strešného orgánu európskeho futbalu to oznámili v stredu po rokovaní výkonného výboru. Stále však platí, že na zápasy nemôžu cestovať fanúšikovia zo zahraničia. Rozhodnutie únie platí zatiaľ do mája, keď sa skončia Liga majstrov a Európska liga. Pre preložené majstrovstvá Európy, ktoré sa odohrajú od 11. júna do 11. júla aj za účasti Slovenska, bude UEFA preferovať dejiská, ktoré dokážu garantovať účasť fanúšikov.

Prvý termín na predloženie návrhov je 7. apríl, informovala agentúra DPA. Momentálne platí formát EURO s dvanástimi hostiteľskými mestami, no agentúra AP upozorňuje, že v prípade, že by niektorí z organizátorov nedokázali garantovať účasť fanúšikov na štadiónoch, môžu prísť o právo hostiť šampionát. „Potrebujeme zvážiť, či by malo zmysel hrať bez fanúšikov, alebo by sa takéto zápasy mali prerozdeliť do iných miest,“ uviedla UEFA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

UEFA zrušila limit pre fanúšikov na EURE: Budú môcť Slováci vycestovať na zápasy reprezentácie?

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti