eReport.sk
Foto: shutterstock

Učiteľka z Číny zaplatí za pomstu vlastným životom

Súd v Číne dal trest smrti učiteľke, ktorá v škôlke otrávila 25 detí a jedno z nich v dôsledku otravy zomrelo. Wang Jün, ktorú zatkli vlani, dala žiakom svojej kolegyne do ovsenej kaše dusitan sodný, pričom tak podľa súdu spravila z pomsty po hádke s ňou. Súd v meste Ťiao-cuo vyhlásil, že Wang je „opovrhnutiahodná a krutá, následky jej zločinov boli mimoriadne vážne a zaslúži si prísny trest“.

Incident, ktorý vyvolal pohoršenie v Číne i vo svete, sa stal vlani v marci v škôlke v Ťiao-cuo. Deti skončili v nemocnici po tom, čo po raňajkách začali zvracať a odpadávať. Keď sa voči učiteľke začali objavovať obvinenia z otravy, polícia začala prípad vyšetrovať. Po desiatich mesiacoch v nemocnici jedno z otrávených detí v januári zomrelo.

Podľa súdu to nie je po prvý raz, čo Wang niekoho otrávila. Spomenul napríklad skorší incident, keď kúpila na internete dusitan sodný a otrávila svojho manžela, ktorý utrpel ľahšie zranenia.

Dusitan sodný sa často používa ako prísada do potravín, napríklad do mäsa, ale vo vysokých množstvách môže byť toxický.

Čína odmieta odhaliť koľko ľudí popravuje, podľa ľudskoprávnych skupín sú to však tisícky ročne. Trest zvyčajne vykonáva popravčia čata alebo sa používa smrtiaca injekcia.

Zdroj: SITA, foto: shutterstock


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Učiteľka z Číny zaplatí za pomstu vlastným životom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti