eReport.sk
Anna Belousovová odchádza zo snemu strany
Anna Belousovová na archívnej snímke. Foto: tasr

Učiteľka Belousovová oznámkovala Naďa: V kurze sú poslušní tupci. Je toho živým dôkazom

„Pán minister: Zemepis 5! Logika 5! Otvorte si atlas, nájdite si mapu Ruska a zistíte, že ruskí vojaci sú na svojom území!!! A tam si môžu robiť , čo chcú. Vás je do toho veľké …nič,” nešetrí šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) vo svojom statuse bývalá podpredsedníčka parlamentu a niekdajšia politička SNS Anna Belousovová. Naráža pri tom na posledné vyhlásenia Naďa po rokovaní ministrov obrany krajín EÚ so šéfom NATO Jensom Stoltenbergom v Bruseli.

Ministri obrany EÚ si podľa slov Naďa vypočuli Stoltenbergovo upozornenie, že Rusi síce sťahujú svoje jednotky od hraníc s Ukrajinou, je to však pomalý proces a pravdepodobne pôjde iba o čiastočné stiahnutie. “Netreba príliš oslavovať, že to napätie sa znižuje, lebo realita je taká, že ruské vojská tam budú vo veľmi blízko a vo veľkom počte,” zdôraznil Naď.  

Nechala by ho prepadnúť

Belousovová začala svoj status trochu zoširoka. „Nemám žiadne ilúzie o intelektuálnych schopnostiach členov tejto vlády. Keby vyhlásili súťaž v ich tuposti asi by som mala problém tipovať víťaza. Dnes u mňa vyhráva minister obrany Naď,” spustila politička, ktorá pripomenula, že je pôvodným povolaním učiteľkou. „Ako učiteľka matematiky a zemepisu by som ho nechala prepadnúť z obidvoch predmetov. Jeho vyjadrenia sú dôkazom toho, že v dnešnej politike nie sú žiaduci ľudia, ktorí vedia rozmýšľať vlastnou hlavou. Naopak v kurze sú poslušní tupci. Naď je toho živým dôkazom,” búši do ministra Hegerovej vlády.

Otvorte si atlas, nájdite si Rusko, odkazuje Naďovi

Tvrdí, že vyjadrenia Naďa na adresu Ruska jej pripomínajú „štekanie malého ratlíka, ktorý si chce zaslúžiť odmenu od pánička – strýčka Sama.” „V čase keď Ministerstvo obrany SR upozorňuje, že len od 10.do 16. mája ( za týždeň) bude cez naše územie 37 !!! presunov spojeneckých vojsk, si tento minister dovolí kritizovať Rusko za to, že ruské vojská sa od svojej západnej hranice síce stiahli, no budú aj tak blízko a vo veľkom počte. Pán minister : Zemepis 5! Logika 5! Otvorte si atlas, nájdite si mapu Ruska a zistíte, že ruskí vojaci sú na svojom území!!! A tam si môžu robiť , čo chcú. Vás je do toho veľké …NIČ,” školí šéfa obrany Belousovová a pokračuje: „A ak si ešte pozriete, kde sa nachádza USA, kde Európa a Západná hranica Ruska, možno vám dôjde, ak má čím, že vojaci USA sú tisícky kilometrov od svojho domova a nemajú tu čo robiť. To je asi dosť podstatný rozdiel medzi Ruskom a USA, čo poviete?”

Minister obrany Jaroslav Naď by u učiteľky Belousovovej určite prepadol zo zemepisu aj matematiky. – Foto: tasr

Naď ešte v apríli vysvetľoval v štúdiu TV Markíza mnohými kritizované presuny vojsk tým, že „ide o presuny z dôvodu organizácie vojenských cvičení.” Na adresu ruských vojsk, ktoré sa v tom čase nachádzali vo veľkom počte pozdĺž hraníc s Ukrajinou zase uviedol, že aj keď Rusi tvrdia, že ide o cvičenie, myslí si, že o tom mali informovať okolité štáty. Naď zároveň ubezpečil, že „na ukrajinskej strane nie je žiadny vojak NATO.”

Medzery má ešte zo základnej školy

Belousovová však tieto argumenty odmieta akceptovať najmä potom, ako Rusi ohlásili stiahnutie svojich vojakov z manévrov prebiehajúcich neďaleko hraníc Ukrajiny. “Akú logiku má v čase, keď naše územie slúži ako korzo pre presun vojsk NATO zo západu na východ, kritizovať Rusko, že jeho vojská síce odišli z bezprostrednej blízkosti hranice s Ukrajinou, ale stále sú dosť blízko a to vraj neznižuje napätie. Takúto ” logickú´ hlúposť môže zo seba vysúkať naozaj len tupý sluha záujmov USA. Je predsa logické, že keď sa k hraniciam Ruska už najmenej viac ako rok intenzívne presúvajú vojská NATO, každý normálny štát bude na to reagovať posilnením ohrozenej hranice! Ako vidno, pán minister síce možno diplomovku neodpísal, ale štúdium na ňom stopy nezanechalo. Medzery má ešte zo základnej školy,” zhodnotila situáciu učiteľka Belousovová.

Zdroj: fb/belousovova

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport