eReport.sk
Foto: tasr

Učitelia majú o očkovanie záujem: Potvrdzuje to aj obsadenosť termínov

Rodičia, učitelia a už aj deti sa nevedia dočkať, kedy sa život vráti do normálu. Záujmu o očkovanie medzi učiteľmi sa teší aj minister školstva Branislav Gröhling. Spomedzi 5 500 očkovacích termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4 800 miest. Poznamenal, že komunikuje s ministrom zdravotníctva Markom Krajčím o ďalších termínoch pre očkovanie na ďalší víkend.

Minister avizoval, že učitelia vyčerpajú všetkých vyše 21 000 miest na očkovanie. Priblížil, že záujem o očkovanie sa v jednotlivých okresoch líšil. „Záujem niekde bol až 80 percent, niekde okolo 50-60 percent,” povedal minister. Ako dodal, záujem je však väčší, ako sú možnosti.

Zdravotníci z Fakultnej nemocnice Trenčín začali s očkovaním učiteľov cez víkend. Fotot: tasr

„V priebehu tohto týždňa je vyčerpaných už 3800 rezervačných bodov vakcínou AstraZeneca v Nitre a Banskej Bystrici,” priblížil minister. Ako dodal, voľné termíny pre učiteľov nad 55 rokov sú najmä v Trenčíne a Žiline.

Minister povedal, že diskutujú aj o iných typoch testovaní pre žiakov. Verí, že v stredu na vláde bude schválený objem kloktacích testov. Poznamenal, že v hre je aj nákup testov, ktoré sa robia len z prednej časti nosa.

V najbližších dňoch by mali na školy podľa Gröhlinga prísť respirátory a štíty pre učiteľov. Minister tvrdí, že už boli dodané na okresné úrady, z ktorých majú smerovať na školy.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.