eReport.sk

Na vlastnej koži: Učesal nás Peter Batthyány: Je lepší kaderník alebo herec?


Zatiaľ, čo mnohí herci plačú, že nemajú cez koronu prácu, Peter Batthyány si vysúkal rukávy. Známy komik si totiž nedávno prekvapivo urobil kadernícky kurz a plánuje otvoriť vlastné kaderníctvo. Na vlastnej koži sme si vyskúšali ako mu to ide. Čo poviete? Je lepším kaderníkom alebo hercom?

Herecké zamestnanie už dlho netrpelo krízou, tak ako je tomu dnes. Koronakríza postihla aj túto umeleckú profesiu. Zatiaľ, čo jeho kolegovia plačú, že nemajú prácu, Peter Batthyány to poňal úplne inak. Do ruky zobral nožnice a vrhol sa na kadernícky kurz. O tom, že mu to vôbec nejde zle sme sa presvedčili na vlastnej koži. „Môj kadernícky kurz trval tri mesiace. Práca kaderníka sa mi páči. Okrem toho, že strihám a niečo tvorím, mám možnosť a príležitosť rozprávať sa s ľuďmi,“ začína svoj príbeh o kaderníckom sne Peter Batthyány. Možno by sa mohlo zdať, že známy herec bude rád vytvárať strihy dámam, opak je však pravdou. Oveľa lepšie a bezpečnejšie sa cíti keď strihá pánov. „Mám k tomu väčší vzťah. Každý kaderník, alebo holič je dobrý v niečom inom. Mne osobne idú lepšie pánske strihy, no zvládam aj účesy pre dámy,“ tvrdí hrdo. Jeho šikovné ruky som si vyskúšala na vlastnej koži a vôbec to nebolo zlé. Uvidíme, či po Petrovom výtvore na mojej hlave príde aj vytúžená žiadosť o ruku.. O tom, ako nám to spoločne išlo sa viac dozviete v priložených videách.

Pre pánov whiskey, pre dámy prosecco

Možno by sa mohlo zdať, že Peter Batthyány trpí nedostatkom hereckej práce. Opak je však pravdou. Herectvo, či populárne videá, ktoré vyrába s kolegami sa stále tešia veľkej obľube. Myslí však aj na zadné vrátka a preto vôbec nezavrhuje možnosť, že by raz mohol mať vlastné kaderníctvo. „Zabávať sa predsa môžeme aj v kaderníctvo. Prečo nie? Za zábavou nemusíme chodiť len do divadla. Moja predstava je taká, že páni by si pri dobrom pokeci u mňa mohli vypiť kvalitnú whiskey a dámy prosecco, či kávičku. Ľudia by sa mali z času na čas uvoľniť a zahodiť súčasný stres aspoň na malú chvíľu. Občas treba zabudnúť na problémy,“ hovorí Peter.

Tipy na jeseň a zimu

O tom, že je dobre školený svedčia aj jeho tipy na starostlivosť o vlasy cez jeseň a zimu. „Na jeseň treba robiť presne to, čo v zime. A v zime treba robiť presne to, čo na jar,“ smeje sa komik. Vo svete farieb a prípravkov na vlasy sa však skutočne vyzná. „O vlasy sa treba starať celý rok. Výborné sú napríklad balzamy, či oleje na vlasy. Ak má niekto mastnejšie vlasy, mal by si ich umývať vlažnou, no nie horúcou vodou. Všetko však vieme určiť po návšteve u kaderníka, nedá sa to robiť len tak od oka,“ vysvetľuje ďalej. Podľa neho musí byť dámsky účes vzdušný a musí pôsobiť bohato. Je to najlepšou možnou voľbou, aby ženám vlasy nepadali. Nevie povedať, či sa mu páčia viac blondínky, červenovlásky, či brunetky. Je to vraj individuálne. „Neviem to zadefinovať úplne presne. Môže prísť dáma, ktorá je tmavovlasá a bude výborne vyzerať v platinovom odtieni a môže byť nádherná. A k tomu ešte pridáme zaujímavý strih, môžeme ženu zmeniť na nepoznanie. Keď je následne daná žena šťastná, som šťastný aj ja ako tvorca samotného účesu,“ vysvetľuje najnovší konkurent Paviela Rochnyaka. Rovnako si u žien nepotrpí na krátke, alebo dlhé vlasy. „Každá žena je originál. Na každej z vás treba objaviť jej jedinečnú krásu a zvýrazniť ju. Na to všetko slúži kaderníctvo, kozmetika, manikúra a pedikúra, všetkého však treba s mierou a nič by sa nemalo preháňať.“ Petrovi sa jeho nová profesia evidentne páči a my mu v jeho novej kariére samozrejme držíme palce.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na vlastnej koži: Učesal nás Peter Batthyány: Je lepší kaderník alebo herec?

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne