eReport.sk

Tvrdá reakcia Bukovského na poslanca OĽANO: Teraz sa čudujete?

Nedávny prieskum volebných preferencií agentúry Focus nastavil niektorým stranám zrkadlo s nie veľmi lichotivým obrazom. Hlavu smútku majú najmä v OĽANO, ktoré by teoreticky v apríli volilo iba niečo vyše 9 % opýtaných voličov. V panike z prepadu obľúbenosti zverejnil poslanec za Obyčajných ľudí Andrej Stančík kritický status, v ktorom volá po zmene.

Mladí poslanec volá po zmene v strane. – Foto: tasr

„Cesta vpred určite nevedie cez osočovanie koaličných partnerov, či spochybňovanie vedeckých autorít a inštitúcií. To sú chyby, ktoré treba otvorene pomenovať,“ uviedol mladý politik.

Tieto slová však vytočili lekára Igora Bukovského, ktorý dlhodobo kritizuje vládnu garnitúru a neraz sa pustil priamo do expremiéra Igora Matoviča. „Naozaj? Až teraz, pán Stančík? Vy ste prehliadli toľko dôležitých signálov zo strany verejnosti, zo strany politológov, zo strany prieskumov verejnej mienky aj volebných preferencií, že sa nemôžete čudovať, kde ste sa ocitli,“ spustil vo svojom videu Bukovský.

Tento prieskum znervóznil OĽANO. – Foto: agentúra Focus

Lekár vyčíta poslancovi Stančíkovi, že sa ozýva až teraz, keď príležitostí bolo v minulosti viac. Vypichol najmä aféru vysokoškolského titulu Igora Matoviča, ktorý sa priznal, že diplomovú prácu si nepísal sám. „Už to mala byť posledná rampa na tej bláznivej jazde, ktorú ste absolvovali so svojim predsedom, ktorý chaos zo svojej hlavy rozprestrel na celú spoločnosť,“ rozčuľoval sa lekár a pritvrdil: „Vy ste nechali, aby šofér vášho autobusu prerazil rampu. Váš autobus sa zrútil z útesu a v tom autobuse teraz jeden kričí: Nemali by sme spomaliť? Zábavné na tom je, že toto volá človek, ktorý sa hrdí titulom doktorand medzinárodných vzťahov a politík. Andrej Stančík potreboval asi sedem alebo osem mesiacov od škandálu podvodného vysokoškolského titulu svojho predsedu na to, aby začal volať: „Nemali by sme spomaliť?“ Koľko by to trvalo takým politikom kalibru Jozef Pročko?“

Bukovský sa oprel do poslancov OĽANO. – Foto: archív IB

Podľa Bukovského už pred OĽANO nie je žiadna budúcnosť a stratili aj mandát na riadenie krajiny. „Ak si niektorí ešte chcete zachrániť svoju budúcnosť, máte poslednú možnosť bezodkladne podporiť vypísanie predčasných parlamentných volieb,“ odporúča poslancom Obyčajných ľudí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport