eReport.sk
Západ slnka na gréckom ostrove Mykonos
Grécky ostrov Mykonos. Foto: tasr/ap

Tvrdá rana pre obľúbený grécky ostrov: Dovolenkárom zatrhli nočný život, hrozia megapokuty!

Grécko v sobotu zaviedlo päťhodinový zákaz nočného vychádzania a ďalšie obmedzenia na obľúbenom turistickom ostrove Mykonos, pretože tam nastáva “znepokojujúci nárast v miestnom prenose ochorenia COVID-19”. Oznámili to grécki predstavitelia, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Medzi zavedenými opatreniami je zákaz nočného vychádzania od 01.00 h do 06.00 h a zákaz púšťať hudbu v baroch, kluboch aj reštauráciách. Opatrenia vstupujú do platnosti ihneď a budú trvať do 26. júla, spresnil vo vyhlásení minister pre civilnú ochranu Nikos Hardalias.

Úrady znepokojilo množstvo tajných večierkov

“Vyzývame obyvateľov, návštevníkov a majiteľov podnikov na našom krásnom ostrove, aby opatrenia poctivo dodržiavali… Takto môžeme dostať šírenie koronavírusu rýchlo pod kontrolu a Mykonos sa vráti do normálu,” napísal Hardalias.

Hrozba tretej vlny a zahraničné dovolenky. Dá sa to vôbec skĺbiť?

  1. Letná dovolenka v Grécku.

Mykonos ako jedna z najviac navštevovaných destinácií Grécka priláka ročne státisíce turistov – vrátane plynulého prúdu celebrít. Ostrov v súostroví Kyklady v Stredozemnom mori má malebné pláže a rušný nočný život. Grécke úrady však najnovšie znepokojilo množstvo tajných večierkov, ktoré sa konajú v početných vilách na ostrove.

Hrozia pokuty do výšky až 200-tisíc eur

Hardalias 15. júla varoval, že aktívne prípady nákazy narástli na Mykonose štvornásobne, a to na vyše 300 len za týždeň. V sobotu upozornil, že organizátori súkromných zhromaždení viac ako 20 ľudí riskujú pokuty do výšky 200.000 eur.

Grécko zaznamenáva v posledných dňoch súvislý nárast v prípadoch ochorenia COVID-19, väčšina z nich sa pripisuje nákazlivejšiemu variantu koronavírusu delta. V piatok bolo celoštátne hlásených takmer 2700 nových prípadov – pre porovnanie, pred troma týždňami ich bolo necelých 400.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport