eReport.sk
Kollár a Krištúfková Foto: profimedia

Túto vysokú školu možno čaká zánik. Študoval na nej Kollár i Krištúfková

Táto správa zrejme nepoteší šéfa parlamentu a jeho bývalú družku. Stredoeurópska vysoká škola v Skalici, na ktorej mali študovať aj Boris Kollár a Petra Krištúfková má totiž problémy. Podľa štátneho tajomníka ministerstva školstva Ľudovíta Paulisa našla kontrola na škole závažné pochybenia.

„Základné veci z tých nálezov sú také závažné, že sa javí, že škola ani nefunguje,“ šokoval v podcaste SaS štátny tajomník. „Ten stav je tam momentálne taký, že tam prebehla kontrola, ktorá zistila pochybenia. Na základe tých pochybení je odôvodnené pripraviť návrh na odňatie štátneho súhlasu. Ale s tým musia súhlasiť všetky reprezentácie vysokých škôl. To znamená Študentská rada vysokých škôl, Rada vysokých škôl a Slovenská rektorská konferencia,“ vysvetľuje Paulis, aký je ďalší postup.

Štátny tajomník Paulis porozprával o kontrole na škole, na ktorej študovali aj niektorí politici. – Foto: tasr

Momentálne sa čaká na vyjadrenie Slovenskej rektorskej konferencie, aby celá záležitosť mohla ísť na vládu, ktorá môže rozhodnúť o odňatí štátneho súhlasu. „Čo potom znamená koniec vysokej školy,“ uzavrel štátny tajomník. V danej súvislosti bude isto zaujímavé, ako sa k celej záležitosti postavia nominanti strany Sme rodina. Ich stranícky šéf sa totiž môže „popýšiť“ práve titulom z tejto školy. Kollár bol obvinený, že jeho diplomová práca je plagiátom, čo on odmieta a trvá na tom, že magisterský titul získal v súlade so zákonom. „Do politiky som sa nedostal preto, že som magister. Rozhodne nie. Ale preto, že som uveriteľný,“ povedal na margo svojho titulu Kollár, ktorý sa rozhodol, že ho radšej nebude používať.

Boris Kollár sa radšej rozhodol nepoužívať titul. – Foto: tasr

Podľa štátneho tajomníka bola kontrola na vysokej škole vykonávaná dlhší čas. „Kontrola prebiehala zodpovedne počas jedného celého roka,“ povedal Paulis. Zdôraznil, že nález odzrkadľuje súčasný stav a sám nevie povedať, ako to na škole vyzeralo napríklad pred piatimi rokmi. V danej súvislosti sme oslovili aj vedenie Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici. Na odpovede čakáme.

Čo zistila kontrola:

– študenti neboli aktuálne zapisovaní do registra študentov

– nedochádzalo k aktualizácii registra zamestnancov či študijných programov

– nie je jasné, či vôbec prebiehala výučba v niektorých študijných programoch

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport