eReport.sk
Poľský premiér Donald Tusk. Foto: fb/d.t.

Tusk má Slovensko v zuboch: Poľský premiér kritizoval ministra Blanára za stretnutie s Lavrovom

Poľský premiér Donald Tusk v pondelok ostro kritizoval ministrov zahraničných vecí Slovenska a Maďarska za stretnutie so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom na okraj diplomatického fóra v Turecku.

Tusk má Slovensko v zuboch

Podľa Tuska schôdzka s Lavrovom minulý piatok, teda v ten istý deň, keď bol v Moskve pochovaný ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj, „nebola len vecou dobrého alebo zlého vkusu“.

„Hodovanie v deň pohrebu Alexeja Navaľného… je len ďalším prejavom maďarskej vlády, ktorý ťažko akceptujeme z morálnych a politických dôvodov,“ povedal Tusk na tlačovej konferencii v Litve.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentkou Slovenska
  2. Putin demonštruje svoju enormnú silu!
  3. Putin tlačí na vládu
  4. V Sudáne to stále vrie

Šéfovia diplomacie Slovenska a Maďarska, Juraj Blanár a Péter Szijjártó, sa s Lavrovom stretli v piatok na okraj diplomatického fóra v tureckom letovisku Antalya. Szijjártó následne zverejnil podrobnosti z ich večere na svojom profile na sociálnej sieti, spresňuje AP. „Kolegovia v Bratislave a v Budapešti znovu dokazujú, že na isté záležitosti máme príliš rozdielne názory,“ podotkol poľský premiér s tým, že sa to určite týka postoja k Rusku a jeho vojenskej agresii voči Ukrajine.

Pridala sa aj litovská premiérka

Litovská premiérka Ingrida Šimonyté, s ktorou sa Tusk počas návštevy Vilniusu stretol, označila schôdzky s Lavrovom za „poľutovaniahodnú voľbu“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tusk má Slovensko v zuboch: Poľský premiér kritizoval ministra Blanára za stretnutie s Lavrovom

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre