eReport.sk
Rayen Petrovický, foto:instagram

Turnaj poznamenaný koronavírusom, Slováci chcú prekvapiť

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov, ktoré od 26. decembra 2020 do 5. januára 2021 hostí Kanada, sa uskutočnia bez divákov a iba v jednom dejisku. Bude ním Edmonton, kde sa dohrala aj reštartovaná sezóna NHL.

MS sa mali pôvodne konať na dvoch miestach, okrem Edmontonu sa malo hrať aj v meste Red Deer. V polovici septembra však Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potvrdila, že sa pre pandémiu koronavírusu bude hrať len v Edmontone. IIHF súhlasila aj s návrhom organizovať MS bez divákov. „Zdravie a bezpečnosť hráčov, rozhodcov, organizátorov aj fanúšikov sú naša najvyššia priorita. Boli sme ohúrení prezentáciou návrhov zo strany organizačného výboru, ktorý počítal s potenciálnym scenárom fungovania v bubline. Sme si istí, že v tomto smere môžeme nasledovať príklad NHL, ktorej sa podarilo vytvoriť bezpečné prostredie pre všetky tímy,” uviedol prezident IIHF René Fasel.

Red Deer však o prestížne podujatie nepríde. Doterajšie prípravy zužitkujú usporiadatelia o rok neskôr, keďže aj juniorský šampionát na prelome rokov 2021 a 2022 sa uskutoční v Kanade. Zúženie dejísk z dvoch na jedno si vyžiadalo aj zmenu hracieho programu turnaja. V tomto roku IIHF zrušila všetky šampionáty juniorskej kategórie v nižších divíziách, a tak sa prijal reglement, že z desaťčlenného pelotónu tímov v elitnej skupine nikto nevypadne. „Pre nás to môže byť výhoda. Môžeme hrať uvoľnene. Sme dobrý kolektív. Ak do seba veci zapadnú správne, Slovensko má šancu stať sa príjemným prekvapením turnaja. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako sa nám bude dariť,” povedal pre portál hockeyslovakia.sk obranca Marko Stacha.

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta v Kanade 2020:

Brankári: Samuel Hlavaj (Sherbrooke Phoenix/Kan.), Šimon Latkóczy (HK Dukla Trenčín), Eugen Rabčan (HC ’05 Banská Bystrica, Winnipeg Ice/Kan.), Patrik Kozel (MHK 32 Liptovský Mikuláš)

Obrancovia: Oliver Turan (HC 07 Detva), Andrej Golian (HC 07 Detva, Tri-City Americans/Kan.), Dávid Mudrák (HC Košice, Oshava Generals/Kan.), Šimon Nemec (HK Nitra), Šimon Bečár, Marko Stacha (HK Dukla Trenčín), Šimon Groch, Matúš Hlaváč (obaja HC Olomouc), Samuel Kňažko (TPS Turku), Rayen Petrovický (TuTo Turku)

Útočníci: Dominik Sojka (HC ’05 Banská Bystrica), Roman Faith (Bratislava Capitals), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Juraj Eliaš (HC Košice), Filip Mešár (HK Poprad), Martin Chromiak (Kingston Frontenacs/Kan.), Maroš Jedlička, Jakub Kolenič (obaja HKM Zvolen), Róbert Bačo (Karlovy Vary), Michael Drábek (Bílí Tygři Liberec), Juraj Slafkovský (TPS Turku), Simon Jellúš (Karlskrona/Švéd.), Michal Mrázik (Linköping/Švéd.), Oleksij Myklucha (Rouyn-Noranda Huskies/Kan.), Matej Kašlík (Chicoutimi Saguenéens/Kan.), Artur Turanský (Wilkes-Barre/Scranton Knights/USA)

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport