eReport.sk
Screenshot, Teraz takto s Ankou Žitnou. Hosť Eva Šáriová
Screenshot, Teraz takto s Ankou Žitnou. Hosť Eva Šáriová

Dlhoročná sprievodkyňa po Bratislave Šáriová: Vallo má prístup – turistov tu nechceme


Sprievodkyňa, ktorá sprevádza turistov po Bratislave už 40 rokov, zhodnotila prácu primátora Valla. Konštatuje, že mesto akoby robilo všetko pre to, aby sem turisti prestali chodiť. Autobusy s turistami už nemôžu zastavovovať na nábreží, mesto turistom aj kanceláriám hádže polená pod nohy. Šariová upozornila aj na chybný prístup Vallovej námestníčky T. Kratochvilovej.

Turistov tu nechceme

Teraz takto s Evou Šariovou. Zdroj: YouTube

Dlhoročnú sprievodkyňu po našom hlavnom meste vyspovedala ju Anka Žitná. Eva Šáriová upozornila, že magistrát neuvádza, aký počet turistov Bratislavu navštevuje a používa údaje z roku 2019. Sprievodkyňa tvrdí, že je možné, že Bratislava odvtedy eviduje pokles turistov až do výšky 40%. Ani Bratislava Tourist Board (BTB), organizácia, ktorá je priamo za turizmus v meste zodpovedná, neuvádza novšie čísla. A to je prekvapujúpce.

Bratislava má podľa Šáriovej prístup, že „turistov tu nechceme“. Mesto deklaruje, že nemá záujem o jednodňového turistu. Šariová upozorňuje, že aj tento turista sem prináša peniaze a tie idú do mestskej kasy. Prístup magistrátu nechápe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ŠKANDÁL na bratislavskom magistráte
  2. Vallove nápady! Zmeny na Mudroňovej a na Vazovovej ulici, ide mesto vraj ešte „zlepšiť“.
  3. Matúš Vallo

Zrušené zastávky pre autobusy na nábreží

Anka Žitná upozorňuje, že Viedeň investuje do podpory turizmu ročne 30 miliónov eur. Podľa vyjadrenia hovorcu BTB Júliusa Budaya, my v Bratislave vynakladáme na turizmus 2 milióny ročne. Skúsená sprievodkyňa konštatuje, že mnohí turisti, ktorí sem prídu, ani nevedia, že nie sú v Slovinsku… Upozorňuje, že naozaj obrovský škrt urobila turizmu chýbajúca zástavka pre autobusy na nábreží. Mesto totiž zastávky pre cyklotrasu zrušilo. Problémom sú aj chýbajúce toalety na nábreží – ktoré by turisti po ceste autobusom radi využili.

Mesto síce vyhradilo 4 miesta pre autobusy na Suchom mýte, to je však podľa hostky relácie na hornom konci mesta, narúša to logiku prehliadky mesta a druhým problémom je aj to, že starší turisti po celodennom chodení po Bratislave majú problém vyjsť hore kopcom späť k Suchému mýtu. V Bratislave je veľa menších problémov. Máme len jednu jedinú informačnú kanceláriu v Bratislave, pri magistráte. Tá na Hlavnej vlakovej stanici zanikla, na Nivách, na novej autobusovej stanici ani nikdy nevznikla. Všetky malé komplikácie prinášajú jeden celkový zlý výsledok.

Pani Šáriová netuší, akú reklamu si vôbec Bratislava robí v zahraničí. Na konci relácie sa rozcítila. „K tursitom, ktorí živia obrovské množstvo ľudí, ktorí robia v službách a turizme pristupujeme macošsky,“ hovorí až so slzami v očiach. Eva Šáriová sa priznáva, že Matúš Valla volila a dokonca dvakrát, aj keď politicky k nemu blízko nemá. Myslela si, že je mladý šikovný človek a architekt, ktorý bude mať víziu. „Keby som ho teraz stretla, tak ho tými mojimi dvomi paličkami, s ktorými chodím, mu dám zopár výchovných po zadku. Pretože to, čo robí, je úplne odlišné od toho, čo od neho ľudia očakávajú,“ dodala.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dlhoročná sprievodkyňa po Bratislave Šáriová: Vallo má prístup – turistov tu nechceme

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne