eReport.sk
Donald Trump a Joe Biden Zdroj: tasr/koláž eReport

Trump si už vybral viceprezidenta, Biden bude pokračovať s Harrisovou


Trump, ktorý sľubuje po svojom prípadnom víťazstve okamžité ukončenie vojny na Ukrajine a má veľkú šancu stať sa opätovne prezidentom USA, meno svojho viceprezidenta zatiaľ neprezradil.

Bývalý americký prezident a takmer istý prezidentský kandidát republikánov Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu, no zatiaľ o tom nikomu nepovedal. Informovala o tom v noci na nedeľu agentúra DPA.

Meno zatiaľ neprezradil

Trump pricestoval v sobotu do Filadelfie v štáte Pensylvánia na predvolebný míting. Predtým sa zastavil v stejkovej reštaurácii, kde odpovedal aj na niektoré otázky novinárov.

Keď sa ho reportér opýtal, či sa už rozhodol pre kandidáta na viceprezidenta, Trump odpovedal: „V mojej hlave áno.“ Na otázku, či to niekomu povedal, odvetil: „Nie, nikto o tom nevie.“

Súperom 78-ročného Trumpa v prezidentských voľbách bude súčasný o tri roky starší demokratický prezident Joe Biden. Jeho kandidátkou na funkciu viceprezidenta je opäť Kamala Harrisová, ktorá medzi Američanmi nie je veľmi obľúbená.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump si už vybral viceprezidenta, Biden bude pokračovať s Harrisovou

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne