tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Donald Trump, foto: tasr

Trump sa vrátil do Bieleho domu. Napriek tomu, že je infekčný, sňal rúško

Amerického prezidenta Donalda Trumpa (74) prepustili v pondelok podvečer miestneho času z vojenskej nemocnice Walter Reed Army Medical Center, kde sa liečil na ochorenie COVID-19 spôsobené novým druhom koronavírusu. Informovala o tom televízia CNN.

Americký prezident sa po hospitalizácii pre koronavírus SARS-CoV-2 vrátil v pondelok (5.10.) podvečer miestneho času do Bieleho domu. Informovala o tom televízia CNN.
Krátko pred svojím prepustením z vojenskej nemocnice Walter Reed Army Medical Center prezident Trump prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že sa „čoskoro vráti“ ku kampani pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 3. novembra.

Televízia CNN i ďalšie televízne stanice Trumpov odchod z nemocnice vysielali v priamom prenose. Trump – s rúškom na tvári – vyšiel najprv z budovy nemocnice a potom po schodoch zostúpil k vozidlu triedy SUV, ktoré ho odviezlo k vrtuľníku pripravenému na let k Bielemu domu, kde stroj americkej námornej pechoty pristál po krátkom lete.
Po vystúpení z vrtuľníka Trump bez pomoci vyšiel po vonkajšom schodišti. Pred vchodom do budovy si sňal rúško, chvíľu postál a pózoval pre fotografov, potom zasalutoval a vošiel do svojej rezidencie.


Prezident USA pri odchode z nemocnice nemal žiadne vyhlásenie pre novinárov, povedal im len: „Ďakujem veľmi pekne“. Niekoľkokrát bojovne zovrel v ruku v päsť alebo urobil gesto „palec hore“.
 Očakáva sa, že 74-ročný Trump bude pokračovať v zotavovaní v Bielom dome, kde sa o neho bude nepretržite starať tím lekárov a zdravotných sestier. 
Jeho lekár, Sean Conley, v pondelok novinárom povedal, že Trump je stále infekčný.
K Trumpovmu návratu dochádza v okamihu, keď Biely dom ešte len zisťuje veľkosť ohniska nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý zistili už u tucta blízkych kontaktov prezidenta.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump sa vrátil do Bieleho domu. Napriek tomu, že je infekčný, sňal rúško

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku