eReport.sk
Donald Trump, foto: tasr/ap

Trump bude mať prvý prejav od odchodu z Bieleho domu

Bývalý americký prezident Donald Trump vystúpi na budúci týždeň s prejavom na výročnej Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC), ktorá sa bude konať v Orlande v americkom štáte Florida. Oznámila to v sobotu televízia CNN.

Dodala, že svoj prvý prejav po odchode z Bieleho domu prednesie Trump 28. februára. Očakáva sa, že bude hovoriť o budúcnosti republikánskej strany a jej konzervatívneho hnutia, a príde zrejme aj s ostrou kritikou migračnej politiky súčasného prezidenta USA Joea Bidena.

Trump predtým v písomnom vyhlásení ostro kritizoval vodcu republikánskej menšiny v Senáte USA Mitcha McConnella: obvinil ho z neschopnosti presadiť svoj názor i z nedostatku “politickej intuície, múdrosti a schopností”.

Podľa exprezidenta USA práve toto McConnellovo konanie malo za následok, že republikáni stratili väčšinu v hornej komore amerického Kongresu, Senáte. Konferencia konzervatívnych kruhov Republikánskej strany (CPAC) sa koná raz do roka a schádzajú sa na nej republikánski politici a konzervatívni aktivisti z celých Spojených štátov.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.