eReport.sk
Trnavská radnica. Foto: tasr

Trnavskú radnicu osvetlia vo štvrtok na modro a o niekoľko dní na purpurovo

Historická budova trnavskej radnice bude vo štvrtok (12.11.) po zotmení osvetlená na modro a nasledujúci utorok (17. 11.) na purpurovo. Farebným osvetlením sa chce mesto pridať k pripomenutiu si Svetového dňa pneumónie a Svetového dňa predčasne narodených detí. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

K Svetovému dňu pneumónie (zápal pľúc) sa mesto Trnava pripája prvý raz, cieľom je zlepšiť informovanosť o zápale pľúc, podporovať intervencie na prevenciu a liečbu, zdôrazňovať osvedčené prístupy a riešenia. Pneumónia usmrtí ročne v celosvetovom meradle viac ľudí ako ktorákoľvek iná infekcia. “Pridávame sa tak k 160 mestám naprieč 49 krajinami, v ktorých nám niečo vyše 200 objektov takto pripomenie, aké dôležité je nepodceňovať prevenciu a zvyšovať povedomie v boji proti pneumónii,” uviedla.

K podpore Svetového dňa predčasne narodených detí sa na Slovensku pripojí 11 miest, Trnava už niekoľkýkrát po sebe. Na Slovensku sa ročne narodí približne 55.000 detí predčasne a ich počet narastá. Starostlivosť o ne je náročná – dlhodobé zdravotné následky sa práve u týchto detí vyskytujú desaťkrát častejšie než u donosených detí a v celej Európe predstavujú nedonosené deti najväčšiu skupinu detských pacientov. Rodiny týchto detí potrebujú pomoc a podporu. Na Slovensku sa im venuje občianske združenie Malíček. Jednou z jeho aktivít je aj organizácia svetového dňa, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tejto téme.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport