tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Primátor Trnavy Peter Bročka
Primátor Trnavy Peter Bročka. Zdroj: tasr

Trnava nešetrí ani počas pandémie: Lektorka z USA vyjde mesto desaťtisíce eur!

Pandémia nepandémia, na pohybovej gramotnosti detí na školách šetriť nebudú! Trnavský magistrát, ktorému šéfuje primátor Peter Bročka, má svoje priority a aj v čase, keď si väčšina samospráv v dôsledku pandémie koronavírusu uťahuje opasky, investoval peniaze do športovej koučky. A nie hocakej, ale priamo odborníčky z USA, ktorá spolupracovala s hviezdami profi súťaží bejzbalu a amerického futbalu MLB a NFL. Mesačne zinkasuje lektorka až z ďalekého Texasu od mesta vyše 5700 eur.

Informácia o novej lektorke pre deti, ktorej služby sa rozhodla využiť trnavská radnica, mnohých Trnavčanov zaskočila. Na sociálnej sieti na profile Trnava pre každého sa objavila informácia o zmluve mesta s firmou z amerického Texasu uzavretej na pol roka. Aj názov programu je zahalený rúškom tajomstva a na prvý pohľad sa nedá jednoznačne definovať o čo presne ide. Predmetom diela je „Spracovanie programu pre pohybové kompetencie/pohybovú gramotnosť v predprimárnom a primárnom vzdelávaní mesta Trnavy.“ 

„Vysvetlí niekto z Trnavskej radnice, na čo je dobré investovať z peňazí Trnavčanov za 6 mesiacov sumu 34 500 € americkej lektorke z Texasu za vyhotovenie ťažko identifikovateľného a pre Trnavu neodôvodneného vzdelávacieho programu?“ pýta sa kompetentných facebookova stránka.

Oslovil ich projekt

Dodávateľom programu je firma DBA Coach Nicole Rodriguez. Teri Nicole Rodriguez je profesionálna športová koučka, ktorá bude ako odborná garantka počas šiestich mesiacov koordinovať aktivity zamerané na podporu telesného zdravia, zvyšovanie pohybovej gramotnosti u detí a mládeže na základných školách a v športových kluboch v Trnave. „Jej projekt nás oslovil, pretože zvyšovanie pohybovej gramotnosti u detí a ich záujmu o šport a pohyb je naším dlhodobým zámerom,“ ozrejmila dôvody výberu hovorkyňa mesta Trnava Veronika Majtánová.

Dodáva, že v rámci projektu budú aj školenia učiteľov telesnej výchovy na základných školách a pripravia manuál vzdelávacieho nástroja s inovatívnymi postupmi vrátane videa. Zdôraznila, že vybratá lektorka je špičková odborníčka a preto si ju vybrali.

Teri Nicole Rodriguez – Foto: FB TNR

Je to človek svetového formátu, môžu nám závidieť

„Pani Rodriguez sa venuje viacerým športovým odvetviam, túto tematiku vyštudovala na univerzite a získala množstvo odborných certifikátov. Ako špecialistka na koučing športovcov spolupracovala so svetoznámymi klubmi, napr. LA Dodgers, New York Yankees, Boston Red Sox i s NFL. Holandský národný volejbalový tím pripravovala na Majstrovstvá sveta, venovala sa aj FC Baník Ostrava a poľskému klubu Concordia Knurów,“ vyratúvala hovorkyňa prestížne spolupráce novej trnavskej lektorky pre šport.

Majtánová vysvetlila, že nadviazať spoluprácu s ňou nebolo vôbec jednoduché, pretože má záväzky aj v iných krajinách. „Ale sme radi, že sa nám to podarilo, a pani Rodriguez sa dokonca kvôli tomuto projektu na pol roka presťahuje do Trnavy. Vo vzdelávacom procese v oblasti pohybu a športu aplikuje inovatívne metódy a je pre nás cťou, že bude pôsobiť aj v Trnave. Je to človek svetového formátu, akého by nám mohlo závidieť akékoľvek (nielen) slovenské mesto,“ zdôvodnila hovorkyňa prečo si pani Rodriguez zaslúži takmer 6000 eur mesačne od magistrátu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trnava nešetrí ani počas pandémie: Lektorka z USA vyjde mesto desaťtisíce eur!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku