eReport.sk
skupina La Gioia, foto: archív

Trio La Gioia v novom zložení: Karel Gott navždy ostane v našich srdciach!

Operné zoskupenie La Gioia prichádza s mnohými novinkami. Formácia v novom zložení porozprávala o pracovných plánoch, úspechu, ale aj o odkaze Karla Gotta. Pre eReport.sk prehovorili členovia kapely Matej Vaník, Martin Vetrák a Peter Ševčík.

La Gioia vznikla už v roku 2008. Vašou doménou sú prespievané české a slovenské hity v opernom štýle. V skupine sa pred časom udiali nejaké zmeny. O čo ide?

Matej: Áno momentálne sme v novej zostave, opustil nás dlhoročný spoluzakladajúci člen Peter Ďurovec. Pre nás sa však nič nekončí, skôr naopak-začína sa nová éra skupiny, kde sme prizvali Martina Vetráka(finalistu súťaže ČSMT), s ktorým už dlhšie spolupracujem na rôznych projektoch. Je to skvelý spevák, interpret, ako aj človek. Nabrali sme nový vietor do plachiet a to hneď s autorskou novinkou, piesňou v Slovenčine, ktorá sa už teraz javí podľa reakcií ako veľmi vydarená.

Vydali ste aj novú pieseň a máte aj nový videoklip. O čom je?

Matej: Keďže u nás je skôr vzácnosťou spievať v rodnom jazyku, povedali sme si, prečo nie práve teraz urobiť si ,,radosť,“ a osloviť takto našich fanúšikov po dlhšej odmlke. Pieseň sa volá DUŠA a názov hovorí už sám za seba, aj keď sa v nej toto konkrétne slovo nenachádza. Je takou hádankou pre poslucháča. Pôvodne je písaná pre maestra Karla Gotta, ktorý ma pred rokmi prostredníctvom svojho manažéra oslovil.

V tom čase sme mali na našom albume svoju vlastnú autorskú pieseň ,,La Gioia, tá sa mu údajne natoľko zapáčila, že chcel niečo podobné mať aj on sám. Aj napriek tomu, že sa mu zapáčila k samotnej realizácii nedošlo, a tak ostala v šuplíku až kým sme ju s chalanmi nenaspievali znova aj keď v živšom tempe a so slovenským textom. Sami sme prekvapení, ako nás prijalo publikum. Prostredníctvom sociálnych sietí sa pieseň rýchlo šíri éterom a tešíme sa už aj na živé prevedenie-premiéru, čo sa chystá už čoskoro prostredníctvom našich letných koncertov.

Peter: Pieseň, ktorá pochádza z autorského pera Mateja Vaníka je našou ďalšou autorskou skladbou, s ktorou prichádzame na hudobnú scénu. Autorské skladby nie sú naším základom, ale z času na čas, keď má Maťo potrebu dať zo seba nejaké pocity, tak ich prejaví piesňou. Už názov skladby Duša hovorí o vnútornom prežívaní človeka a tých najintímnejších pocitoch človeka, je to vlastne spoveď a zároveň vyznanie sa v nádeji na pokračovanie života, ktorý veríme, že nekončí smrťou.

Videoklip vznikol viac-menej úplne sporadicky a bez príprav. Sedeli sme spolu v jednom známom hudobnom klube v Nitre a zavolali sme kameramana, ktorý zachytil našu spontánnosť počas jedného skvelého dňa. Klipom sme vlastne vyjadrili súdržnosť a radosť z našej práce.

La Gioia v novom zložení, foto: archív

Aké sú vaše najbližšie pracovné plány?

Matej: Plánujeme toho veľa, určite chceme v najbližšej dobe zapracovať aj na nových skladbách možno trošku rytmickejších ako doposiaľ, zahrať si s orchestrom či big bandom chceme robiť a spievať hlavne pre ľudí, rozdávať im radosť a byť s nimi v kontakte nielen cez internet, rozhlas či TV.

Už teraz však vieme, že toto leto nás fanúšikovia budú môcť vidieť a počuť omnoho častejšie ako boli doteraz zvyknutí. Boli sme oslovení viacerými usporiadateľmi na samostatné koncerty či už v kúpeľoch, nádvoriach, mestských slávnostiach, alebo koncert pod hradom…Teší nás tento nový reštart, ktorý sa javí zatiaľ ako veľmi vydarený a myslím, že to bude aj pre našich fanúšikov niečo nové, farebne iné a budú zvedaví a my ich určite nesklameme.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trio La Gioia v novom zložení: Karel Gott navždy ostane v našich srdciach!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti