eReport.sk

Tretiu etapu TOUR poznačili hrozivé pády: V nebezpečnej kolízii aj Peter Sagan!

Slovenský cyklista Peter Sagan po kolízii s Austrálčanom Calebom Ewanom spadol v záverečnom špurte pondelkovej 3. etapy 108. ročníka Tour de France, v ktorom bol priebežne na tretej priečke. Vyhral Belgičan Tim Merlier (Alpecin-Fenix), druhý bol po absolvovaní 182,9 km z Lorientu do Pontivy jeho krajan a tímový kolega Jasper Philipsen. Tretí finišoval Francúz Nacer Bouhanni (Arkéa Samsic).

Žltý dres pre lídra si udržal Holanďan Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), ktorý bol v 3. etape siedmy. Celkové poradie vedie s osemsekundovým náskokom pred Francúzom Julianom Alaphilippeom.   Približne 2400 m pred cieľom absolvoval balík jazdcov dve ostré pravotočivé zákruty, následne poslednú zhruba 1600 m pred páskou. V špurte si vytvorili najlepšiu pozíciu jazdci Alpecinu-Fenix. Najrýchlejšie nohy mal Merlier, ktorý si prišiel po prvý triumf na Tour. O umiestnenie na pódiu mal šancu zabojovať aj P. Sagan, ktorý sa zo siedmej priečky v napínavom záverečnom špurte predral na priebežnú tretiu.

HROZIVÝ PÁD PETRA SAGANA V ZÁVERE TRETEJ ETAPY

Zdroj: video:yt/gcnracing

Po smoliarskej kolízii s topfavoritom etapy Ewanom však obaja jazdci tesne pred cieľovou páskou spadli na zem a vydláždili cestu za double Alpecinu-Fenix. P. Sagana klasifikovali na 80. priečke, v celkovom poradí je 68. so stratou 8:16 min na Van der Poela. „Očakávali sme nervóznu etapu, ale po rýchlostnej prémii sa stala úplne hektickou. Cítil som sa dobre, v závere som sa dostal do výhodnej situácie a chystal som sa na súboj o víťazstvo. Nanešťastie, zrazil som sa s Calebom Ewanom. Dokázal som vstať, nasadnúť na bicykel a dôjsť do cieľa, no takéto rozuzlenie som si, samozrejme, neželal,” povedal Sagan na oficiálnej stránke Bora-Hansgrohe.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport