eReport.sk

Trestné stíhanie v súvislosti so statusom Mazureka pokračuje

V súvislosti so statusom poslanca Národnej rady SR Milana Mazureka po útoku vo Vrútkach stále pokračuje trestné stíhanie Národnej kriminálnej agentúry vo veci podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, viac informácií nie je možné poskytnúť,” dodal Slivka. Útok v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach z 11. júna 2020 si vyžiadal dvoch mŕtvych. Jedným z nich bol útočník, ktorého zneškodnila polícia. Po udalosti bolo tiež viacero zranených.

Mazurek v statuse písal, že útočník s nožom z Vrútok bol z “diskriminovanej menšiny”, podľa poslancov Národnej rady SR Petra Polláka i Jána Benčíka, ktorí avizovali trestné oznámenia, tak hovoril o Rómovi.

Mazurek bol už v minulosti odsúdený za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika s rasistickým charakterom, ktoré odvysielali v októbri 2016 v Rádiu Frontinus. Musel zaplatiť pokutu vo výške 10 000 eur a prišiel aj o post poslanca parlamentu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport