eReport.sk
Tréner a hráči reprezentácie SR20, foto:tasr

Tréner Petrovický oznámil konečnú nomináciu 25 hráčov

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Róbert Petrovický vyradil z kádra pred štartom MS v tejto vekovej kategórii päť hokejistov. Na konečný 25-členný zoznam sa nezmestili brankár Patrik Kozel, obrancovia Matúš Hlaváč a Šimon Groch a útočníci Michael Drábek a Róbert Bačo.

Tréneri mali záverečnú nomináciu oznámiť pôvodne už 23. decembra po prípravnom zápase s Českom, v ktorom slovenskí juniori podľahli 0:6. Po dueli si však vzali viac času na premyslenie a rozhodnutie oznámili až 24. decembra dopoludnia edmontonského času. „Dúfali sme, že každý jeden z hráčov, ktorí tu s nami boli, sa zapojí do hry. Situáciu nám však skomplikovalo zredukovanie počtu prípravných duelov z dvoch na jeden. Na stretnutie s Čechmi sme zostavu upravili. Chlapci vedeli, že do zápasu nemôžu zasiahnuť všetci. Aj preto bolo rozhodnutie veľmi ťažké,” povedal pre portál hockeyslovakia.sk tréner Petrovický.

Pätica hokejistov, ktorá sa nedostala do záverečnej nominácie, musela opustiť “bublinu” v dejisku MS v popoludňajších hodinách a následne odletieť domov. Na 25-člennú slovenskú súpisku tak tréneri vo štvrtok zapísali troch brankárov, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Slováci odštartujú svoju púť na šampionáte v piatok 25. decembra o 20.00 SEČ proti Švajčiarsku, z nedele na pondelok 28. decembra presne o polnoci nastúpia proti Kanade.

V noci na utorok od 3.30 narazia na Nemcov a v stredu 30. decembra o 20.00 uzavrú boje v A-skupine proti Fínsku. Do štvrťfinále postúpia z každého zoskupenia tímy na prvom až štvrtom mieste. Štvrťfinálové duely v edmontonskej aréne Rogers Place sú na programe v sobotu 2. januára, semifinálové o dva dni neskôr a medailové 5. januára.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport