eReport.sk
Veronika Remišová letí do Bruselu, foto: instagram

TRENDSETERI Matovič, Korčok či Remišová. Fotenie na palube vládneho špeciálu si užívajú!

Toto tu ešte nebolo. Ministri sa s fanúšikmi delia s ich pracovným nasadením. Nalietajú desiatky tisíc kilometrov, aby ste vedeli!

„Rozmoh sa nám tady takový nešvar,” znie fenomenálna veta z filmu Pelíšky. „Deti veľmi často používajú sprosté slová,” prihovára sa herečka Eva Holubová k triede plnej dospelákov. “Nešvárov” sa na našej politickej scéne rozmohlo toľko, že by prsty nestačili na ich zrátanie. Po zmene vládnej garnitúry prišiel s novým obsadením aj nový trend. Selfie. Nie však hocijaké. Tí vyvolení priamo z vládneho špeciálu.

Prešťastný

Zrejme aby ľud videl, koľko sa štátnici pre národ narobia a nalietajú. Nezabudnuteľná je fotografia dnes ministra financií Igora Matoviča, keď sa pochválil z lietadla novou frizúrou. Počas pandémie ho zobrala do parády jeho dcéra. Ošmikala ho, keď išiel do Francúzska na stretnutie s prezidentom Emmanuelom Macronom. Všakovaký účes vtedy nebol najväčší lapsus.

Kapitolou samou o sebe je časť Matovičovho príhovoru, v ktorom francúzskeho prezidenta oboznamuje so zmenou svojej frizúry. „Tú politiku rád robím trošku inak, tak včera večer, keď som prišiel domov a hovorím mojim dievčatám, že dnes idem do Paríža za francúzskym prezidentom, tak Klárka – moja 11-ročná dcéra pozerala na mňa a hovorí – tatino takýto vlasatý nemôžeš ísť, musíš sa ostrihať!” Rozvinul historku Matovič rovno pred francúzskym štátnikom. Ten nedočkavo čakal na vyvrcholenie príbehu. „Ja hovorím, Klárka vieš, je lockdown a holičstvá sú zatvorené. Klárka povedala – ja som už bábiky strihala. Takže toto je jej dielo, Klárka ma ostrihala,” predviedol dcérkine dielo francúzskej hlave štátu. Toto považuje odborníčka na etiketu Mária Holubová z Matovičovej strany za pokus o určitý druh vtipu. „Nebol adekvátny pre Elyzejský palác,” podčiarkla protokolistka. Do historickej pamäti Slovákov sa jeho zahraničné cesty zapísali najmä pre jeho legendárne lámavú angličtinu počas samitu v Bruseli. hláška “one time, next time”, ktorou sa predseda vlády snažil prerušiť živé vysielanie.

Ešte trápnejšie bolo, keď francúzsky prezident Macron držal Matovičovi dáždnik, zatiaľ čo on si užíval objektívy fotoaparátov.

Foto: tasr

V Airbuse aj vo fáre

Kruté služobné cesty letúňom musí častokrát absolvovať aj Veronika Remišová: „Pozdravujem z paluby vládneho špeciálu pred príletom do Bruselu. Čakajú ma tam mimoriadne náročné rokovania ohľadom 13 miliardového balíka peňazí z eurofondov. Budem bojovať za čo najlepšie podmienky pre Slovensko, aby sme využili každé jedno euro čo najefektívnejšie,” napísala k usmievavej fotke. Remišová ukazuje svoje pracovné nasadenie aj z vládnej limuzíny s kávou v ruke. Nezaháľa: „Práve som vyrazila z Bratislavy. Idem na Oravu. Je to najťažšie postihnutý región na Slovensku a dnes už aj v Európe. Celoplošné testovanie môže pomôcť. Začnem návštevou obce Vitanová. Dnes sme všetci Orava. Spolu to zvládneme.” V poslednej dobe sa drží na uzde a svoj profil zaplavuje pózami z Úradu vlády a relaxom v prírode.

Ukázal, že poradoval

Nie málo fotiek zverejnil Igor Matovič, ktorý si ako premiér, dedukujúc z jeho úsmevu, tieto cesty parádne užíval. Nezaháľal ani Ivan Korčok, minister zahraničných vecí, ktorý si zapózoval s palcom hore, či s pilotom lietadla, pri čítaní novín, či záberom pri serióznej porade s kolegami.

Foto: instagram, facebook

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRENDSETERI Matovič, Korčok či Remišová. Fotenie na palube vládneho špeciálu si užívajú!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport