eReport.sk
kladivko, súd
Ilustračná snímka. Foto: fb/KOZSR

Trenčiansky okresný súd podmienečne prepustil Rešata Sulejmaniho, má svedomí aj streľbu

TRENČÍN – Okresný súd (OS) v Trenčíne v pondelok podmienečne prepustil na slobodu Rešata Sulejmaniho, ktorý bol v minulosti odsúdený na vysoký trest odňatia slobody v súvislosti s drogovou aférou z roku 2000. Potvrdil to hovorca Krajského súdu (KS) v Trenčíne Roman Tarabus.

“OS Trenčín rozhodol, že odsúdený sa podmienečne prepúšťa z výkonu trestu odňatia slobody a určil mu skúšobnú dobu v trvaní troch rokov. Prokurátor si ponechal lehotu na zváženie, či proti rozhodnutiu podá sťažnosť,” konkretizoval Tarabus. Verejné zasadnutie vo veci podmienečného prepustenia bolo v pondelok naplánované v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom.

Išlo o kauzu slovensko-albánskeho gangu

Najvyšší súd (NS) SR vo februári 2011 na svojom odvolacom verejnom zasadnutí v kauze slovensko-albánskeho drogového gangu, ktorý sa snažil podľa obžaloby prepašovať do Španielska takmer päť kilogramov heroínu, potvrdil tresty pre členov tejto skupiny vo výške osem až desať rokov.

Strieľal na krajana v v centre Bratislavy

Verdikt bol právoplatný, keď NS SR zamietol odvolanie dvoch členov skupiny voči rozsudku KS v Bratislave. Medzi odsúdenými figuroval aj cudzí štátny príslušník Sulejmani, ktorý bol od roku 2003 nezvestný. Slovenská polícia v minulosti po ňom dlho pátrala. V minulosti bol obžalovaný a strávil istý čas za mrežami za streľbu na svojho krajana v centre Bratislavy, v známom incidente pri soche Čumila.

Drogy chceli vyviezť do zahraničia

Pôvodne päticu mužov obžalovali z trestného činu nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi. Podľa obžaloby mali obchodovať s omamnými látkami, ktoré chceli vyviezť do zahraničia, tam ich odpredať a získať tak značné finančné prostriedky. Obžaloba bola podaná v roku 2003. Proces sa často odročoval pre neprítomnosť a práceneschopnosť obžalovaných.

Členovia skupiny chceli vo februári 2000 prekročiť štátnu hranicu Petržalka-Berg, kde im pri kontrole osobného automobilu našli vybudovaný úkryt na omamné látky.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport