tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bikesharing. Ilustračná snímka: shutterstock

Trebišov: Sezónu bikesharingu ukončili, hodnotia ju pozitívne

TREBIŠOV – Prevádzkovanie systému zdieľaných bicyklov v Trebišove v tomto roku mesto ukončilo, do ulíc sa vrátia opäť na jar. TASR o tom informovala hovorkyňa radnice Martina Mištaničová s tým, že jazdenie na červeno-bielych bicykloch sa osvedčilo aj v tomto roku. Podľa nej sú dôkazom miera ich využívania, a najmä výhody tohto trvalo udržateľného spôsobu prepravy.

Verejné bicykle stiahli zo svojich stanovíšť aj z príležitostných odstavných miest a uskladnili ich. Počas zimného obdobia ich čaká revízia, v prípade potreby i oprava. Otvorenie novej sezóny predpokladajú v apríli 2021.

Už rokujú o ďalšom rozšírení zdieľanej dopravy

Tohtoročnú sezónu verejných bicyklov v Trebišove spustili koncom mája. Odvtedy v meste uskutočnili 2076 jázd, pričom prejazdená vzdialenosť predstavuje dokopy takmer 1830 kilometrov. Priemerná vzdialenosť jazdy dosiahla približne 880 metrov a priemerné trvanie jazdy bolo necelých deväť minút.

„Bikesharing pre mesto zmluvne zabezpečuje spoločnosť ANTIK Telecom, s ktorou samospráva už začala rokovania o ďalšom rozšírení zdieľanej dopravy. Tešíme sa záujmu o túto službu zo strany verejnosti a celú sezónu hodnotíme pozitívne,“ uviedla Mištaničová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trebišov: Sezónu bikesharingu ukončili, hodnotia ju pozitívne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku