Trápiaca sa Banská Bystrica v krajskom derby so Zvolenom

Zranený McPherson

Úvod stredného dejstva vyšiel Zvolenčanom, pretože McPherson prešiel veľmi rýchlo po strane za obranu súpera, Demo zatiahol záchrannú brzdu a nasledovalo trestné strieľanie. Sám faulovaný hráč, hoci nepríjemne narazil do mantinelu, sa po malom ošetrení postavil na exekúciu tejto situácie a využil ju, na Belányiho platil bekhendový blafák – 0:1. Po tomto góle zdravotne indisponovaný McPherson už do hry nezasiahol a nahradil ho Kolenič. Bystričania sa snažili v ďalších minútach vyrovnať, ale mali iba jednu výraznú možnosť z prečíslenia po strele Faška-Rudáša z pravej strany a dorážke Misteleho, proti bol Trenčan.

Belányi podržal

Viac šancí mali ‚rytieri‘ spod Pustého hradu. Konkrétne M. Halama z medzikružia, voľný Jedlička z dvoch metrov, Stupka v nájazde a Tibenský v oslabení sám pred Belányim, ten fantasticky podržal tím, hoci mu pomohla i horná žŕdka. Banskobystrickí hokejisti nevyužili počas dvoch tretín až tri presilovky, nezahrali ich dobre. Prvú početnú výhodu v stretnutí na rozhraní druhej a tretej tretiny nevyužil ani Zvolen a pykal za to, pretože na papieri domácemu tímu vyšla rýchla akcia s pohotovou koncovkou Misteleho, keď Trenčanovi napokon prepadol puk do bránky – 1:1.

Rozhodla presilovka o dvoch hráčov

HKM potom hralo 80 sekúnd v pätici proti trom a sprvu sa hráči spod Urpína dobre bránili, no po oddychovom čase svojho trénera Chudého kapitulovali. Puk sa od žŕdky dostal k Halamovi a ten zblízka nezaváhal – 1:2. Vyrovnávajúci zásah mal následne na hokejke J. Sukeľ, ocitol sa znenazdajky zoči – voči brankárovi po chybe súpera, no touto príležitosťou pohrdol. V závere Banskobystričania prehrali súboj za vlastnou bránkou na zadnom mantineli a v 59. minúte sa presadil ešte úplne voľný Zuzin pred odkrytou bránkou Belányiho.