Trápiaca sa Banská Bystrica v krajskom derby so Zvolenom

Hokejisti Zvolena zvíťazili v stredajšom derby zápase 28. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 3:1. „Barani“, ktorí boli vo Zvolene na papieri domácim tímom utrpeli piatu prehru za sebou.

HC’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 43. Mistele (Faško-Rudáš, Tamáši) – 22. McPherson (z trest. strieľania), 47. M. Halama (Nuutinen, Zuzin), 59. Zuzin (Puliš, R. Bondra).

Sumár zápasu:

Banskobystričania posilnení o obrancu Cardwella nastúpili vo Zvolene oficiálne v pozícii domáceho tímu, no iba s necelými štyrmi formáciami sa pomaly rozbiehali. V štvrtej minúte čelili šanci McPhersona po rýchlej útočnej akcii, zaskvel a Belányi. Potom sa viac bojovalo, oba tímy málo strieľali, chýbali šance. Až v trinástej minúte Mistele dobre preveril z ľavého kruhu gólmana HKM Trenčana. Hokejisti spod Urpína nevyužili ani presilovku, v nej bol veľmi nebezpečný teč Tamášiho i strela Vybírala spomedzi kruhov. Stav sa však nemenil.