eReport.sk
Veronika Remišová. Foto: tasr

TRAPAS ako hrom! Ministerka Remišová netušila o čom sa hlasovalo na vláde. Čo tam teda robila?

Toto si za klobúk nedá! Ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa zasekla na tlačovej konferencii po rokovaní vlády. Zaskočila ju otázka o jednom z bodov zasadnutia kabinetu. Líderka strany Za ľudí totiž nevedela o čom je reč.

Vláda v stredu rokovalo o viacerých bodoch a jedným z nich bolo schvaľovanie nového šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča do funkcie. Členovia vlády návrh odobrili, no ministerke Remišovej táto informácia akosi unikla.

Po rokovaní zišla dole medzi novinárov, ktorí sa jej pýtali či podporila nomináciu nového šéfa SIS. A tu to celé začalo. „Na vláde sme neschvaľovali šéfa tajnej služby,“ odvetila ministerka na otázku novinárke. Tá sa jej šokovane spýtala: „Neschvaľovali?“ To už Remišovú úplne vyviedlo z mieri a začala habkať. „Prepáčte, teraz ste ma strašne zarazili,“ reagovala zaskočená ministerka keď jej prítomní novinári potvrdili, že hlasovanie o budúcom riaditeľovi SIS bolo skutočne zaradené v programe.

Zdroj: eReport

Tak sa opravujem. Pravdepodobne sme ešte riešili posledné technické detaily aj s dohodou s kolegami z eurofondov a na tomto bode som nebola,“ vysvetlila Remišová, prečo nemala šajnu o čom rozhodla vláda. „Ale platí to, že očakávam, že nový riaditeľ Slovenskej informačnej služby bude hĺbková reforma tajných služieb a obnoví sa dôvera smerom k zahraničiu,“ spamätala sa ministerka keď už ako tak získala pevnú pôdu pod nohami.

Zasekla sa už aj v minulosti

Nebolo to prvýkrát čo politička zamrzla pri novinárskej otázke. V roku 2018 keď ešte bola členkou OĽANO nevedela ihneď zareagovať na otázku žurnalistu koľko členov má Matovičove hnutie.

Zdroj: FB MG

Viem, že sa túto otázku pýtate veľmi často, ale…máme…ste ma teraz…chcela som hovoriť o obrane, ale… samozrejme v pléne je…. alebo je schválený zákon Andreja Danka, to znamená, že aj hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti na tento zákon bude reagovať,“ odpovedala vtedy neurčito Remišová. Nakoniec si však spomenula, že OĽANO má 4 členov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAPAS ako hrom! Ministerka Remišová netušila o čom sa hlasovalo na vláde. Čo tam teda robila?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti