eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Traja opití vodiči z Prešovského kraja na seba sami upozornili: Polícia vysvetlila, čo ich odhalilo

Policajti v Prešovskom kraji zaznamenali počas uplynulých dní na cestách troch vodičov pod vplyvom alkoholu, ktorí na seba svojou jazdou sami upozornili. O prípadoch informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Prvým prípadom bol 47-ročný muž z obce Batizovce v okrese Poprad, ktorý v stredu (30. 6.) na železničnom priecestí nerešpektoval výstrahu priecestného zabezpečovacieho zariadenia a pokračoval v jazde cez priecestie. “Jeho jazda bola nekoordinovaná, jazdil zľava doprava,” doplnila Ligdayová s tým, že dychová skúška uňho preukázala hodnotu viac ako dve promile.

“Z dôvodu jazdy v protismere bol zastavený 28-ročný vodič osobného vozidla pochádzajúci z obce Klenová (okres Snina),” priblížila druhý prípad, ktorý policajti zaznamenali takisto v stredu pár minút pred polnocou na Stakčínskej ulici v Snine. Výsledok dychovej skúšky presiahol hodnotu 2,2 promile.

Na jazdu opitého vodiča v Prešove upozornili vo štvrtok 1. júla občania políciu na linke 158. Ako Ligdayová uviedla, policajti ho vypátrali na Ulici lesík Delostrelcov. Išlo o 40-ročného muža z obce Ruská Nová Ves v okrese Prešov. Pri dychovej skúške nafúkal 2,4 promile.

Všetci vodiči skončili v cele policajného zaistenia a v súčasnosti čelia obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Zdroj: fb/KRPZPO

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport