eReport.sk
Kedy, kto a ako ukončí vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou? Koľko žien a detí musí ešte zomrieť? Ilustračné foto Zdroj: TASR / AP

Tragické ukrajinské ostreľovanie: V Donecku prišli o život tri deti, vrátane trojročného dievčatka!


Dokedy!? Vojna na Ukrajine stála životy už stoviek nevinných civilistov, vrátane žien a detí. Keď celý Západ plače nad tým, že Rusi pri ostreľovaní Ukrajiny zabíjajú aj deti, určite bude teraz plakať aj nad tým, že po ukrajinskom ostreľovaní na Donecku zomreli tri deti. Alebo žeby nie?

Barbarské ostreľovanie obytnej zóny

Tri deti prišli o život dnes v dôsledku ukrajinského ostreľovania v meste Doneck v ruskom okupovanej rovnomennej oblasti na východe Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvolala na miestne úrady. „V dôsledku barbarského ostreľovania počas noci… sme zaznamenali zásah domu v obytnej zóne,“ uviedol na sociálnej sieti Telegram Moskvou dosadený starosta Donecka Alexej Kulemzin. Spresnil, že o život prišli dve dievčatá narodené v rokoch 2007 a 2021 a chlapec narodený v roku 2014.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal čas na mier?
  2. Vladimr Putin
  3. Zaujímavé odlišnosti

Ruské sily minulý mesiac obsadili mesto Avdijivka, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov od Donecka. Vytláčanie ukrajinských síl z týchto oblastí podľa ich slov pomáha chrániť obyvateľov Ruskom kontrolovaných oblastí pred delostreleckými útokmi. Proruskí separatisti Doneck okupujú od roku 2014. Rusko na jeseň 2022 jednostranne anektovalo Luhanskú i Doneckú oblasť a časti Záporožskej a Chersonskej oblasti. Ruské sily však tieto územia plne nekontrolujú, pripomína AFP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragické ukrajinské ostreľovanie: V Donecku prišli o život tri deti, vrátane trojročného dievčatka!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne