eReport.sk
Petr Kellner, foto: facebook

Tragická smrť Petra Kellnera: Kto po páde vrtuľníka ešte žil?

Krok za krom za odhaľujú príčiny tragédie pádu vrtuľníka, v ktorom sa viezol aj najbohatší Čech Petr Kellner (56). Zo šiestich ľudí na palube sa podarilo zachrániť jedine snowboardistu Davida Horvátha (48). Žil po nehode ešte niekto?

Dve hodiny ubehli medzi okamihom, keď helikoptéra s Petrom Kellnerom a ďalšími piatimi ľuďmi na palube prestala v sobotu na Aljaške vysielať satelitný signál s upozornením záchranárov na nezvestný stroj. Vyšetrovatelia teraz skúmajú, prečo sa to stalo.

Telo pilota ležalo pod vrakom

Záchranný tím našiel vo vraku jediného živého muža- snowboardistu Davida Horvátha. Vnútri stroja sa nahádzali aj štyri ďalšie telá ďalších cestujúcich. Telo pilota Zacharyho Russela ležalo mimo stroja. Úrady však neprezradili, či zomrel potom ako sa dostal z vraku, alebo jeho telo vypadlo potom ako sa helikoptéra kĺzala zhruba 250 metrov po prudkom zraze. Kľúčové bude svedectvo jediného muža, ktorý haváriu prežil Davida Horvátha. Ten bol s omrzlinami a vážnymi zraneniami prevezený do lekárskeho strediska Providence. „Nebudeme vedieť nič konkrétne pokiaľ s ním a s lekárom nebudeme hovoriť,“ povedal Clint Johnson, šéf aljašskej pobočky NTSB.

Po vrtuľníku pátrali až po dvoch hodinách

Okrem samotnej havárie sa vyšetrovatelia zaoberajú okolnosťami, ktoré nastali hneď po nej. Prečo od posledného signálu vyslaného vrtuľníkom trvalo dve hodiny než sa rozbehli pátracie akcie? Mohol na palube preži ešte niekto ďalší? Bol vrtuľník v dobrom technickom stave? A aké skúsenosti mal samotný pilot Zahary Russel? „Ide o štandardný postup. Nemusí to hneď znamenať, že niekto urobil niečo zlé,“ povedal Johnson. Ten varoval verejnosť pred unáhlenými závermi. „Nechajte nás zistiť detaily. Zatiaľ sme odhalili len zlom,“ dodal.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport