eReport.sk
Poslanci Národného zhromaždenia stoja a potleskom vzdávajú hold deťom, ktoré sa stali obeťami útoku nožom v meste vo francúzskych Alpách, 8. júna 2023 v Paríži. Šesť detí a jedného dospelého zranil vo štvrtok nožom útočník v parku v meste Annecy na východe Francúzska. Foto: tasr/ap

Tragédia vo francúzskom Annecy: Páchateľom útoku nožom je sýrsky žiadateľ o azyl

Útočníkom, ktorý vo východofrancúzskom meste Annecy vo štvrtok nožom dobodal najmenej päť ľudí, vrátane štyroch detí, je sýrsky žiadateľ o azyl. Uviedli to tamojšie policajné zdroje. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Televízia BFM na svojom webe píše, že Sýrčan sa narodil v roku 1991. Po legálnom vstupe na francúzske územie požiadal vlani v novembri o azyl. Odvtedy získal štatút utečenca vo Švédsku. Úrady predtým informovali o siedmich zranených vrátane šiestich detí. Štyri deti sú vo veku okolo troch rokov. Dve deti a dospelý sú v kritickom stave.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Arogancia uňho prekračuje medze
  2. Béla Bugár
  3. Čo to Stančík predvádza?
  4. Čo sa to deje?

Národ je v šoku

Presné okolnosti útoku, ku ktorému došlo okolo 09.45 h SELČ v parku v blízkosti jazera, ani informácie o možnom motíve zatiaľ nie sú známe. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na sociálnej sieti Twitter ocenil „veľmi rýchly zásah“ poriadkových síl. Na miesto odcestovala aj francúzska premiérka Élisabeth Borneová.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil útok v Annecy za „absolútnu zbabelosť“. „Deti a jeden dospelý bojujú o život. Národ je v šoku,“ uviedol. Miestny poslanec Antoine Armand na Twitteri napísal, že k útoku, ktorý označil za „ohavný“, došlo na detskom ihrisku.

Poslanci Národného zhromaždenia v Paríži v súvislosti s útokom prerušili rozpravu, aby si obete útoku uctili minútou ticha.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia vo francúzskom Annecy: Páchateľom útoku nožom je sýrsky žiadateľ o azyl

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php