eReport.sk
Na ilustračnej snímke vrtuľník Air-Transport Europe.
Na ilustračnej snímke vrtuľník Air-Transport Europe. Foto: fb/ate

TRAGÉDIA V TATRÁCH: V Malej Studenej doline zahynula turistka z Ukrajiny (†29)!

VYSOKÉ TATRYHorskí záchranári zasahovali v sobotu v dvoch prípadoch pádu turistov v Malej Studenej doline. Ako informovala hovorkyňa Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková, jeden z nich bol tragický. Obeťou je 29-ročná žena z Ukrajiny.

„Popradskí leteckí záchranári prijali dnes popoludní požiadavku o pomoc do Malej Studenej doliny, kde 73-ročný turista po pošmyknutí utrpel pád dlhý 100 metrov a hlavou narazil o skalu. Po krátkodobom bezvedomí sa postupne prebral k vedomiu, ale na okolnosti pádu si nepamätal. Lekárka bola spolu s horským záchranárom k zranenému vysadená pomocou palubného navijaka. Mužovi rozsiahle tržné poranenie hlavy na mieste ošetrila a následne ho posádka z miesta evakuovala,“ uviedla Hopjaková.

Počas medzipristátia v Starom Smokovci mu bola doplnená liečba a v stabilizovanom stave bol letecky prevezený na ďalšie vyšetrenie do popradskej nemocnice.

„Po návrate na základňu prišlo ďalšie volanie z rovnakého miesta. Išlo o 29-ročnú turistku z Ukrajiny, ktorá sa tiež pošmykla, avšak jej pád mal dĺžku viac ako 300 metrov. Po náraze do skál ostala ležať nehybne v bezvedomí. Posádka po prijatí výzvy okamžite vzlietla a smerovala k miestu. Po vysadení lekárky prebiehala u ženy prítomnými svedkami laická resuscitácia. Žiaľ, zranenia, ktoré mladá žena utrpela, boli nezlučiteľné so životom a ani lekárka leteckých záchranárov jej už neodkázala pomôcť,“ dodala Hopjaková.

Zdroj: fb/ate

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajná fotografia z miesta tragickej nehody v Košiciach.
  2. Pohľad na zošrotované vozidlo po zrážke s rušňom.
  3. Polícia, páska
  4. polícia, páska


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA V TATRÁCH: V Malej Studenej doline zahynula turistka z Ukrajiny (†29)!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti