eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

TRAGÉDIA v metropole východu: Syn dobodal druha svojej matky


AKTUALIZOVANÉ – Čo sviatky to tragédia. Na Vianoce na Ovručskej ulici, sídlisku Dargovských hrdinov zasahovali pre požiar, teraz, na Veľkú noc, pre vraždu. Polícia vyšetruje násilnú smrť 61-ročného muža.

Došlo k nej v sobotu (3. 4.) vo večerných hodinách v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov. Muž na mieste podľahol niekoľkým bodným zraneniam, informovala v nedeľu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Ako informuje portál Korzár.sk, sa krvaví incident mal odohrať medzi synom a druhom jeho matky. Mladší mul staršiemu zasadil 10 bodných rán. Útočník aj nafúkal.  „Policajti na mieste zadržali jednu podozrivú osobu, ktorá bola po vykonaní nevyhnutných prvotných procesných úkonov umiestnená do cely policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa.

Krajský policajný vyšetrovateľ v súvislosti s udalosťou začal trestné stíhanie pre trestný čin vraždy. „Vzhľadom na naďalej prebiehajúce procesné úkony a vyšetrovanie bližšie informácie v tejto chvíli poskytovať nebudeme. Urobíme tak hneď, ako to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ dodala Ivanová. 

Výsledky vyšetrovania

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania obvinený po predchádzajúcom slovnom konflikte kuchynským nožom niekoľkokrát bodol muža do rôznych častí tela a spôsobil mu zranenia, ktorým na mieste podľahol. „Policajti pár minút po skutku na mieste 45-ročného Košičana zadržali a po vykonaní neodkladných prvotných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA v metropole východu: Syn dobodal druha svojej matky

KOMENTOVALI STE: