eReport.sk
Šofér pri aute, ktorým prešiel seniorku.
Šofér pri aute, ktorým prešiel seniorku. Foto: čitateľ

TRAGÉDIA V KOŠICIACH: Muž doslova prevalcoval džípom dôchodkyňu! Pri cúvaní

Hrozivá nehoda s tragickým koncom! Džíp v Košiciach usmrtil dôchodkyňu, ktorá sa práve pešo vracala z obchodného centra. Vodič veľkého a ťažkého automobilu si vraj vôbec nevšimol, že ženu zachytil pri cúvaní a celým objemom vozidla ju prešiel. Šofér si seniorku všimol až cez čelné sklo po dokončení cúvacieho manévru, keď už tá ležala bezvládne na zemi.

Na tragické nešťastie upozornil denník Korzár, jednu fotografiu auta, pri ktorom stojí šokovaný vodič po mrazivej udalosti, portálu eReport zaslal čitateľ.

Jeden z pasažierov tvrdí, že už po vodičáku netúži

Tragédia sa stala okolo poludňajších hodín v pondelok na parkovisku, ktoré sa nachádza na košickej Pražskej ulici, na sídlisku Terasa. Obeťou nehody sa stala 76-ročná žena, ktorú doslova prevalcovalo vozidlo Jeep Grand Cherokee. Napriek tomu, že sa seniorku pokúšali oživiť aj zhrození okoloidúci, ťažkým devastačným zraneniam podľahla.

„Išla som po Pražskej ulici, smerom k parkovisku. Keď som prišla k rohu budovy, zbadala som, že pani ležala smerom ku kanálu dole tvárou. Chceli sme ju otočiť,“ povedala Korzáru na mieste jedna žena z miesta tragédie s tým, že okamžite kontaktovali záchranku.

Pre regionálny denník sa vydaril aj jeden z pasažierov auta s humenskou značkou, ktoré zabíjalo: „Netuším. Nemohla byť nižšie ako zadné sklo. Že sme ju prešli, to sme zbadali, až keď sa objavila pred autom. Zboku sme predtým videli nákupnú tašku, najprv sme si mysleli, že to nadskočenie auta spôsobila ona. Zostal som v takom šoku, že som ani nebol schopný zavolať záchranku. Namiesto čísla 155 som vytočil políciu 158. Podobne bol na tom aj kamarát. Nebol som schopný hovoriť.”

Preskúmajú aj záznamy z okolitých kamier

Pasažier ešte dodal, že po pondelkovej skúsenosti po vodičáku, ktorý ešte nemá, už netúži: „Nikdy. Aj keby autá riadili len roboty. Je to strašné nešťastie”

„Môžeme potvrdiť, že došlo k tragickej nehode medzi osobným autom a chodkyňou. Žiaľ, tá zraneniam podľahla na mieste. Miera zavinenia a okolnosti nehody sú v štádiu vyšetrovania,“ povedal Korzáru šéf Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Vladimír Chovaník s tým, že polícia bude skúmať aj záznamy z kamier umiestnených v okolí miesta nehody.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport