Desať ľudí vrátane predpokladaného útočníka prišlo o život pri streľbe na západe Kanady. Obete našli v strednej škole a v dome v meste Tumbler Ridge v provincii Britská Kolumbia. S odvolaním sa na políciu o tom informovala kanadská verejnoprávna televízia CBC, píše TASR.
Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) oznámila, že šesť mŕtvych našli na Strednej škole Tumbler Ridge, ďalší človek zomrel pri prevoze do nemocnice a dve obete sa nachádzali v dome zrejme súvisiacom s útokom. Zranenia utrpelo viac ako 25 ďalších ľudí, dvoch z nich previezli do nemocnice v ohrození života.
Telo osoby podozrivej z útoku objavili tiež vnútri školy po zjavnej samovražde. Kanadské médiá informovali, že útočníkom bola žena, no polícia dosiaľ podrobnosti o podozrivom nezverejnila, napísala agentúra AFP. Ľudí v menšom meste s približne 2400 obyvateľmi úrady vyzvali, aby nevychádzali von, kým prichádzali bezpečnostné posily z okolitých oblastí. Neskôr toto nariadenie odvolali.
Tumbler Ridge sa nachádza vyše 1000 kilometrov severne od Vancouveru neďaleko hranice s provinciou Alberta. Stredná škola v meste má podľa provinčnej vlády 175 študentov siedmeho až 12. ročníka, informovala agentúra AP.
Podozrivou zo streľby na škole je žena, Carney odložil cestu do Európy
Kanadský premiér Mark Carney zrušil plánovanú cestu na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu po utorkovej streľbe v škole a v dome v odľahlom meste na západe krajiny. Polícia medzičasom potvrdila, že z útoku je podozrivá žena, ktorá zabila deväť ľudí. TASR o tom informuje podľa agentúr AFP a Reuters a televízie CBC.
Zdroj: tasr, afp, ap, cbc, reuters













KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Tragédia v Kanade: Pri streľbe na škole a v dome zahynulo desať ľudí