eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Tragédia v Jarovniciach. Zomrel malý chlapček. Matka viní lekárku, ktorá vyžadovala doklad o očkovaní

V Jarovniciach pri Sabinove zomrel štvorročný chlapec. Príbuzní vinia lekárku, ktorá vyžaduje od osôb, ktoré sprevádzajú dieťa, aby boli očkovaní prípadne mali negatívny test. Na prípad upozornila televízia Markíza.

Podľa medializovaných informácií ho najprv zobrala na vyšetrenie babka, ktorá bola zaočkovaná. Do ambulancie ju však lekárka nepustila a chlapca vyšetrovala bez dozoru. Predpísala mu lieky, keďže sa Peter liečil na astmu už od narodenia. Jeho stav sa nezlepšoval a na vyšetrenie ho zobrala mama, ktorá však nie je očkovaná. „Povedala, že nemám očkovanie. Nezobrala ma,“ vyjadrila sa pre televíziu Markíza.

Čítajte viac:

Neskôr dostal chlapec astmatický záchvat, doma skolaboval a privolaní záchranári mu už nevedeli pomôcť. „Oživovali ho, ale už sa mu nedalo pomôcť,“ dodala matka, ktorá si myslí, že ho mala lekárka poslať do nemocnice. „Polícia začala v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. Lekárka sa k danej veci vyjadriť nechcela. Podľa televízie Markíza je však v dôchodkovom veku a trpí onkologickým ochorením. Preto sa musí chrániť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia v Jarovniciach. Zomrel malý chlapček. Matka viní lekárku, ktorá vyžadovala doklad o očkovaní

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti