eReport.sk
Beh v horskom teréne.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Tragédia v Číne: O život prišlo 20 účastníkov horského ultramaratónu!

Dvadsať ľudí zahynulo a jedna osoba je stále nezvestná po tom, ako krupobitie, mrznúci dážď a silný vietor zasiahli bežcov, ktorí sa v sobotu v Číne zúčastnili na 100-kilometrovom behu v horskom prostredí. Informovala o tom v noci na nedeľu tlačová agentúra AFP.

Náhly príchod extrémneho počasia zastihol bežcov vo vysoko položenom úseku trasy. Preteky sa konali v Kamennom lese na Žltej rieke, neďaleko mesta Paj-jin v provincii Kan-su na severozápade Číny, uviedli miestne úrady.

Podujatie bolo okamžite zastavené

“Okolo poludnia náhle zasiahlo úsek trasy nachádzajúci sa vo veľkej nadmorskej výške katastrofálne počasie. V krátkom čase sa spustilo krupobitie, mrznúci dážď a silný vietor. Teplota vzduchu prudko klesla,” uviedol starosta mesta Paj-jin. Krátko po tom, ako organizátori dostali od niekoľkých účastníkov behu správy, v ktorých žiadali o pomoc, boli vyslané záchranné tímy. Neskôr sa však poveternostné podmienky zhoršili ešte viac a podujatie bolo okamžite zastavené. Miestne úrady vyslali na pátranie ďalších záchranárov, teplota vzduchu však v horskom teréne večer klesla ešte hlbšie, čo záchranárom sťažilo činnosť.

Extrémy počasia v regióne si vyžiadali obete aj v minulosti

Provincia Kan-su, jeden z najchudobnejších regiónov Číny, susedí na severe s Mongolskom a na západe s ujgurskou autonómnou oblasťou Sin-ťiang. V minulosti postihli tento región smrtiace záplavy a zosuvy pôdy. V roku 2010 si drsné počasie len v jednom tamojšom meste vyžiadalo životy viac než 1000 ľudí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport