eReport.sk
Záchranársky vrtuľník
zdroj foto: youtube

Tragédia v Belianskych Tatrách! Turistov zasypala vodná lavína: Hlásia viaceré obete


Tragická udalosť v Monkovej doline si vyžiadala minimálne dva ľudské životy a štyroch zranených. Ľudia zostali zakliesnení v prístrešku po zásahu vodnej lavíny. V oblasti bola vyhlásená mimoriadna situácia.

Miestni dobrovoľní hasiči šli prehľadať aj ďalší terén. „Našli tam zraneného chlapca s výronom členka,“ priblížil starosta s tým, že bola vyhlásená mimoriadna situácia. „Úhrn zrážok bol taký, že v histórii obce vyššia voda potokom nešla ako dnes. Máme strašne veľa škôd,“ dodal.

V prístrešku sa nachádzalo 16 osôb. Na miesto bezprostredne po udalosti smerovala horská záchranná služba, dve pozemné posádky rýchlej zdravotnej pomoci a dva záchranárske vrtuľníky. Správa Tatranského národného parku (TANAP) na sociálnej sieti upozornila, že na turistickom chodníku Monkovou dolinou do Širokého sedla došlo vo štvrtok k zosuvu pôdy a značkovaný chodník je nepriechodný.

Silné búrky 

Stredné a severné Slovensko zasiahli vo štvrtok popoludní silné búrky s prívalovým dažďom. Zostali zaplavené niektoré ulice, napríklad cesta medzi Valaskou Dubovou a Likavkou. Za odbočkou na Bacúch v smere na Brezno zas spadol na vozovku strom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia v Belianskych Tatrách! Turistov zasypala vodná lavína: Hlásia viaceré obete

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: