eReport.sk
Miesto tragickej nehody na železničnom priecestí v Poluvsí.
Miesto tragickej nehody na železničnom priecestí v Poluvsí. Foto: polícia

TRAGÉDIA Po zrážke s vlakom v Rajeckých Tepliciach-Poluvsí zomreli dvaja ľudia

Zrážku s osobným vlakom v sobotu (14. 8.) popoludní v Rajeckých Tepliciach-Poluvsí neprežili dve osoby z osobného auta. Pri nehode zasahovalo 15 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) so šiestimi kusmi techniky, ktorí tiež zabezpečili evakuáciu cestujúcich z vlaku. V nedeľu o tom informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak.

“Hasiči po príchode na miesto v súčinnosti so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) zabezpečili evakuáciu 50 cestujúcich z osobného vlaku najskôr do evakuačného autobusu záchrannej brigády a potom do náhradnej dopravy, ktorú zabezpečili ŽSR,” uviedol Kapusniak s tým, že počas evakuácie zabezpečili i pitný režim pre cestujúcich.

Bezvládne telá vyslobodili hydraulickým náradím

Lekár záchrannej zdravotnej služby skonštatoval u oboch ľudí z osobného auta, muža a ženy, smrť, doplnil Kapusniak. “Naše práce spočívali v zabezpečení havarovaného vozidla a vlakovej súpravy proti pohybu, protipožiarnych opatrení. Vozidlo, ktoré bolo zakliesnené pod vlakom, sme potom s pomocou ťažkej techniky presunuli na bezpečné miesto. Usmrtené osoby sme z auta vyslobodili hydraulickým náradím a odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR,” opísal riaditeľ. Na mieste zasahovali príslušníci HaZZ z hasičskej stanice Žiline, Rajec a záchrannej brigády v Žiline.  

Auto šoféroval 57-ročný muž

Podľa informácií polície obeťou nehody boli 57-ročný vodič osobného auta a jeho 75-ročná spolujazdkyňa. Okolnosťami a príčinami tragickej dopravnej nehody sa muži zákona podľa slov žilinského krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka, zaoberajú.

“Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania 57-ročný vodič viedol vozidlo Škoda po ceste prvej triedy v smere jazdy od Rajca na Žilinu. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel na železničné priecestie chránené zvukovým a svetelným zabezpečením, kde došlo k zrážke s prechádzajúcim vlakom,” opísal Moravčík.

U rušňovodiča alkohol nezistili

Pri dopravnej nehode podľa neho utrpeli vodič vozidla Škoda aj jeho 75-ročná spolujazdkyňa ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahli. “Alkohol u 33-ročného rušňovodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 15.000 eur. Ďalšie okolnosti a príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA Po zrážke s vlakom v Rajeckých Tepliciach-Poluvsí zomreli dvaja ľudia

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti