eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Tragédia na východnom Slovensku: Opitý mladík zrazil sedemročné dievča

PODHORANY – Osemnásťročný mladík pod vplyvom alkoholu zrazil v Podhoranoch v okrase Kežmarok sedemročné dievča. Informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že muž z obce Podhorany bol obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa dopustil v sobotu (10. 4.) popoludní.

„Mladík ako vodič bez príslušného vodičského oprávnenia viedol osobné motorové vozidlo po komunikácii v obci Podhorany, pričom počas jazdy narazil do sedemročného dievčaťa, ktoré stálo pred obytným domom na chodníku. Dievčatko spadlo na zem, vodič z miesta ušiel,“ opísala Ligdayová.

Policajná hliadka však vodiča vypátrala a podrobila dychovej skúške. Ako ozrejmila hovorkyňa, výsledok dosiahol hodnotu 1,6 promile. Pri dopravnej nehode dievča utrpelo úraz, ktorý si podľa predbežnej lekárskej správy vyžiada dobu liečenia približne štyri týždne.

Ligdayová dodala, že polícia vodiča obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia. Prípad vyšetruje poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport