eReport.sk
Foto: tasr

TRAGÉDIA na Taiwane: Pri vlakovej nehode zomreli desiatky ľudí

Najmenej 41 obetí a desiatky zranených si vyžiadalo piatkové vykoľajenie osobného vlaku na východe Taiwanu. O aktualizovanom počte obetí informovali tamojší hasiči. Ide o najhoršiu vlakovú nehodu na Taiwane za najmenej 40 rokov, píše agentúra AFP.

„Zomrelo 41 ľudí, dvaja sú stále zakliesnení vo vozňoch a 66 previezli do nemocnice,” uviedol miestni hasičský zbor. Podľa hasičov z prvých štyroch vozňov evakuovali 80-100 ľudí. Piaty až ôsmy vozeň boli zdeformované” a sú ťažko prístupné. Záchranné práce, ktoré stále pokračujú, ale komplikuje skutočnosť, že vykoľajené vozne sú vážne poškodené a nachádzajú sa vo vnútri tunela.

Miesto nehody sa nachádza neďaleko východotaiwanského pobrežného mesta Chua-lien. Vlak č. 408 s ôsmimi vozňami smeroval z taiwanskej metropoly Tchaj-pej zo mesta Tchaj-tung na juhovýchode ostrova. Cestovalo v ňom približne 350 pasažierov. Ide o jeden z najrýchlejších vlakov v krajine, ktorý dosahuje rýchlosť do 130 kilometrov za hodinu.

Policajný šéf novinárom povedal, že nehodu pravdepodobne spôsobil zle zaparkovaný stavebný stroj, ktorý zišiel dolu svahom a pri vstupe do tunela narazil do vlaku. Príčinu nehody naďalej vyšetrujú.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport