eReport.sk
Bývalý vojak zastrelil v nedeľu v americkom štáte Florida štyroch ľudí. Foto: tasr

Tragédia na Floride: Bývalý vojak zabil štyroch ľudí vrátane trojmesačného bábätka

Bývalý vojak zastrelil v nedeľu v americkom štáte Florida štyroch ľudí vrátane trojmesačného bábätka a následne sa vzdal polícii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Útočník Bryan Riley, 33-ročný bývalý príslušník Námornej pechoty Spojených štátov, tiež postrelil 11-ročné dievča, ktoré následne podstúpilo operáciu, informoval na tlačovej konferencii Grady Judd, šerif floridského okresu Polk, kde sa incident odohral.

Po útoku došlo k prestrelke medzi Rileym, ktorý mal oblečenú nepriestrelnú vestu, a políciou. Útočník sa po nejakom čase vzdal a bol hospitalizovaný so strelným zranením. Rileyho priateľka vyšetrovateľom povedala, že trpel posttraumatickou stresovou poruchou a občasnými depresiami. Jeho duševný stav sa však pred týždňom zhoršil a svojej priateľke povedal, že sa začal rozprávať s Bohom, uviedol šerif Judd.

Riley policajtom po svojom zadržaní povedal, že počas útoku bol pod vplyvom metamfetamínu, dodal Judd. Útočník sa najprv zjavne náhodne objavil v sobotu pri dome, kde neskôr útočil, pričom sa správal zvláštne a rozprával nezmysly, kým však polícia stihla zareagovať, z miesta odišiel.

V nedeľu ráno sa však vrátil a zastrelil 40-ročného muža, 33-ročnú ženu, jej bábätko a v susednom dome aj jej 62-ročnú matku. Policajti po príchode na miesto činu videli pred domom neozbrojeného Rileyho, ktorý následne vošiel naspäť dovnútra. „Počuli sme ďalšiu streľbu a ženský výkrik,” povedal Judd. Nasledovala prestrelka, po ktorej Riley vyšiel z domu neozbrojený a policajti ho zadržali.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport